Már javában dübörög a nyár, így egyre többen kerekednek fel, hogy valamelyik hazai gyógyfürdőben pihenjenek. Bár a termálvizek gyógyító hatásai már régóta ismertek, csak kevesen vannak tisztában a negatív mellékhatásaival, írja a Sokszínűvidék oldala. Az alábbiakban eláruljuk, milyen tünetei lehetnek annak, ha túlzásba vittük a fürdőlátogatást.
Óvatosabbnak kell lenni a szív- és érrendszeri betegségek esetében
Talán nem árulunk el nagy titkot azzal, ha azt mondjuk hogy a meleg vízben való ücsörgés megemeli a test hőmérsékletét. Azt viszont már kevesebben tudják, hogy ez a vérkeringés fokozódásához vezet, illetve ellazítja az izmokat és javítja a véráramlást is – mutat rá az oldal. Ez a hatás azonban a szívbetegségben szenvedők számára nagyon veszélye lehet, mivel ilyenkor túlságosan megterhelődhet a szív és az érrendszer.
A túl hosszú fürdőzés pedig szédülést, fejfájást, valamint szélsőséges esetben ájulást is előidézhet.
Bőrreakciók is felléphetnek gyógyfürdőzéskor
Szintén érdemes észben tartani, hogy a termálvizek ásványi anyag koncentrációja magasabb, amely bizonyos estekben bőrreakciókat válthat ki. Ez annyit jelent, hogy a bőr kiszáradhat, viszkethet, vagy akár kiütések is megjelenhetnek.
Az érzékeny bőrűek különösen veszélyeztetettek, ezért számukra rendkívül fontos az ajánlott fürdési idő betartása
– olvasható a cikkben.
Készíts ilyen finomságokat a strandolásra:
Így fürdőzhetsz megfelelően
A legfontosabb, hogy mindig figyelj a saját tested jelzéseire és ha szédülést, fejfájást vagy egyéb kellemetlen érzést tapasztalsz, akkor azonnal hagyd el a vizet. A meleg vízben töltött idő után fontos, hogy hagyjuk lehűlni a testünket. Ezenfelül a gyakori szünetekkel és sok víz fogyasztásával csökkenthetjük a kellemetlen hatásokat és a kiszáradást, mutat rá a cikk.
Még több egészséges téma: