Az ok, ami miatt nem szabadna bevágnod a kolbászt sütés előtt

Amikor grillezésre készülünk, felvágjuk és olajos fűszerbe forgatjuk a zöldségeket, bepácoljuk a húst és bemetsszük a grillkolbászokat. Ez utóbbi lépés viszont igen nagy hiba.

A kolbászokat a világ minden táján előszeretettel fogyasztják, és mivel igen sokszínűek, szinte bármilyen étkezésbe be is illesztik, legyen szó grillvacsoráról vagy angol reggeliről. Számtalan típusa létezik világszerte, és egy-egy országon belül is végtelenül széles a választék, így a kolbászok bármilyen ízléshez és preferenciához alkalmazkodnak.

Az ok, ami miatt nem szabadna bevágnod a kolbászt sütés előtt

Akár grillezett, akár sült vagy főtt kolbászról van szó, egy közös alapelvet kell követni a legjobb eredmény érdekében: soha ne vágjuk vagy metsszük be, mielőtt hőkezelnénk.

Miért tilos a bemetszés?

Sokan tévesen azt hiszik, hogy a kolbászok megszúrása vagy bemetszése az elkészítés előtt segít egyenletesen elkészíteni őket, vagy utat enged a felesleges zsíroknak. Valójában viszont ez a gyakorlat tönkreteheti a tökéletes kolbászt.

Ha ugyanis lyukakat ejtünk a kolbászon, lehetővé tesszük, hogy a belső levek és zsírok idő előtt távozzanak. Ezek a levek viszont kulcsfontosságúak ahhoz, hogy a kolbász nedves és ízletes maradjon, nélkülük a kolbász kiszáradhat és elveszítheti az ízét. Ezen kívül a bőr bemetszése a kolbász szétrepedéséhez vezethet a főzés során, ami egyenetlen textúrát ad, nem is beszélve arról, hogy nem lesz túl étvágygerjesztő a végeredmény. Az ízletes kolbász titka, hogy lassan és egyenletesen főzzük, lehetővé téve, hogy a zsírok és a levek megfelelően megolvadjanak anélkül, hogy a bőrt át kellene szúrni.

A szúrás sem ajánlott

Néhányan talán azt gondolják, hogy ha a kolbászokat megszúrjuk főzés előtt, az segíthet a gyorsabb vagy egyenletesebb végeredmény elérésében. Azonban ez a módszer sem ajánlott. A megszúrása ugyanazokat a problémákat okozhatja, mint a bemetszés: a levek elvesztését és az egyenetlen főzést.

Így ehelyett inkább használjunk kíméletes és egyenletes hőforrást. Grillezés vagy serpenyőben történő sütés során közepes hőfokon süssük a kolbászokat, és rendszeresen forgassuk őket, hogy minden oldaluk egyenletesen süljön. A sütőben közepes hőmérsékleten (kb. 175°C) süssük a kolbászokat 20-25 percig, a főzés idejének felénél megforgatva őket.

Mi a helyzet a pucolással?

A kolbászkedvelők körében gyakori kérdés, hogy ehető-e a kolbászbél vagy inkább meg kell-e pucolni a rudakat. A legtöbb esetben a válasz az, hogy igen, abszolút ehető.

A kolbászbél általában természetes vagy szintetikus anyagokból készül. A természetes belek állati belekből származnak, ehetők és kellemes roppanást adnak minden falatnak. A szintetikus belek kollagénből, cellulózból vagy műanyagból készülnek, szintén általában biztonságosan fogyaszthatók, de ha ilyesmit vásárolunk, mindenképp nézzük meg a csomagoláson a gyártó utasítását, mert némelyiket fogyasztás előtt el kell távolítani. Az ehetetlen külső réteget mondjuk nem nehéz felismerni: a megjelenése és a textúrája is árulkodó. Ha keménynek vagy nehezen rághatónak tűnik, ne próbálkozzunk vele, távolítsuk el!

Forrásunk volt.


További okos tippekkel gazadgodhat a tárházad:

Hirdetés

Támogatott tartalom

Hirdetés

Receptverseny

MUM, de jó! Bosch Ünnepváró Receptverseny indul

Van egy ünnepi recepted, aminek az elkészítéséhez több konyhai eszközt is használsz? Minél izgalmasabb a folyamata, annál nagyobb az esélyed, hogy nyerj egy Bosch konyhai robotgépet a most induló receptversenyünkön, görgess, és nézd meg a részleteket!

Legújabb receptek

3 napos mézeskalács-sajttorta

Egy igazi fűszeres karácsonyi finomság. A nevét azért kapta, mert a mézeskalácsok és a torta pihentetési ideje miatt 3 nap alatt készül el. Kóstoljátok meg! :)

Tejfölös-sajtos csirkecomb

A csirkecombot már előző este befűszerezhetjük, így az ízek jól átjárják a húst, másnap pedig csak a sütéssel kell majd foglalatoskodnunk. Én barna rizsből készült rizibizivel ...

Preckedli (diós linzer) cukorbetegeknek

Tálalás előtt szórjuk meg ízlés szerint poreritrittel, majd úgy kínáljuk. Száraz, hűvös helyen tárolva egy-két hétig is eláll, sőt minél tovább áll, annál finomabb, és omlósabb ...

Címlapról ajánljuk

További cikkek

Top Receptek

Hagyományos édes fánk

Életem első fánkját még lánykoromban készítettem. Kemény lett és száraz. Ezután évek teltek el és eszembe sem jutott, hogy újra nekiálljak. A kisfiam nagy fánkrajongó. Mondjuk is a ...