A görögdinnye tárolásának aranyszabályai

A dinnyével nem könnyű az élet. Már maga a kiválasztás is egy idegőrlő folyamat, ami alatt próbáljuk a legédesebb gyümölcsöt hazavinni. És ha ez sikerül, következik az újabb fejtörés: a tárolás kérdése.

Macerás feladat a görögdinnye tárolása. Szobahőmérsékleten nem viselkedik túl jól, nagy mérete miatt pedig nehezen fér be a hűtőbe. Miután megkezdtük, a felvágott gyümölcsöt meg kell óvnunk a hűtőszekrény többi lakójától és a különböző hatásoktól, amik még jobban megnehezítik a görögdinnye tárolását.

A görögdinnye tárolásának aranyszabályai

A dinnye ellenségei

Amíg egészben van a dinnye, nem kell sok dologért aggódnunk. A lényeg az, hogy hideg helyen maradjon, így marad igazán friss.

Azonban miután felvágtuk, a dinnye nagyon kényes lesz, főleg akkor, ha nem megfelelő módon tároljuk. Ha a megvágott felületek hosszú ideig érintkeznek a levegővel, minőségi romlás következik be.

Egyrészt, a gyümölcs nedvességet veszít, nem lesz olyan lédús, mint új korában. Ezzel együtt pedig édes íze is gyengül, mivel a cukor a lével együtt távozik a dinnyéből.

A gyümölcshús képes pár óra alatt átvenni a hűtőben lévő erőteljes szagokat, ilyenkor az egész dinnye kellemetlen élményt nyújt majd.

Nagyobb darabok tárolása

A legfontosabb a szabad felületek letakarása. Ha belevágtunk egy dinnyébe, a gyümölcs piros részeit szorosan takarjuk le frissen tartó fóliával. Ez megakadályozza a korábban említett két veszélyt: a kiszáradást és a szagok átvételét.

Így becsomagolva maximum egy hétig bírja a dinnye a hűtőben. Minden újabb vágás után helyezzük rá vissza a fóliát, alaposan betakarva a gyümölcsöt.

Kis kockák megőrzése

Amennyiben előre felvágtuk a dinnyét kockákra (például egy gyümölcstálhoz), de nem fogyott el az összes, járjunk el a következő módon.

Tegyük légmentesen záró dobozba a darabokat, és helyezzük a hűtőbe. Ne várjunk túl sokat az elfogyasztásukkal, három napon belül mindenképpen együk meg a dinnyét, különben elveszíti édes ízét.

Fagyasztás

Végső megoldásként bevethetjük a mélyhűtőt is, ahol akár egy fél évig is eláll a gyümölcs. Megtisztítva (azaz héj nélkül), egyforma darabokra vágva fagyasszuk le először egy tepsin, egy rétegben. Ha megfagyott, tegyük a zacskóba vagy dobozba.

Kiolvasztás után sokkal puhább lesz, mint frissen, ezért lehet, hogy jobb választás, ha még fagyott állapotban kezdünk vele valamit. Készíthetünk belőle például jégkrémet, smoothie-t vagy egyéb hideg italokat.

Ha tetszett ez a cikk, nézd meg a legújabb videóinkat is, a legfrissebb tartalmainkért pedig lájkolj minket a Facebookon, és kövess az Instagramon vagy a YouTube-on!


Rengeteg nyári ízt és ötletet hozunk nektek:

Forrásunk volt

Legújabb receptek

3 napos mézeskalács-sajttorta

Egy igazi fűszeres karácsonyi finomság. A nevét azért kapta, mert a mézeskalácsok és a torta pihentetési ideje miatt 3 nap alatt készül el. Kóstoljátok meg! :)

Tejfölös-sajtos csirkecomb

A csirkecombot már előző este befűszerezhetjük, így az ízek jól átjárják a húst, másnap pedig csak a sütéssel kell majd foglalatoskodnunk. Én barna rizsből készült rizibizivel ...

Preckedli (diós linzer) cukorbetegeknek

Tálalás előtt szórjuk meg ízlés szerint poreritrittel, majd úgy kínáljuk. Száraz, hűvös helyen tárolva egy-két hétig is eláll, sőt minél tovább áll, annál finomabb, és omlósabb ...

Címlapról ajánljuk

További cikkek

Top Receptek

Hagyományos édes fánk

Életem első fánkját még lánykoromban készítettem. Kemény lett és száraz. Ezután évek teltek el és eszembe sem jutott, hogy újra nekiálljak. A kisfiam nagy fánkrajongó. Mondjuk is a ...