A főtt kukorica tökéletes elkészítése könnyebb, mint hinnéd

Készítsünk főtt kukoricát! És miért? Mert nyár van, mert itt a szezon, mert isteni, mert imádjuk, mert...de hagyjuk is a felsorolásokat! Jöjjön az elkészítés minden csínja-bínja.

Főtt kukoricát egész nyáron tudnánk enni. Pont. Persze csak akkor, ha az említett sárga csövek tökéletesen meg vannak főzve, zamatosak, lédúsak, mégis roppannak, amikor beléjük harapunk. Na így, ilyen formában bárhol, bármikor jöhet a főtt kukorica. De ne csak álmodozzunk róla, készítsük is el: jöjjenek a legbiztosabb tippek, tanácsok, trükkök.

A főtt kukorica tökéletes elkészítése könnyebb, mint hinnéd

Minden a vásárlással kezdődik

Málé, törökbúza, tengeri – a nyár legjobban várt zöldségének szinte senki sem tud ellenállni, már ha az frissen, finoman van elkészítve.

A tökéletes kukoricát kiválasztani figyelmet igénylő feladat, néhány egyszerű trükkel azonban nem lőhetsz mellé:

  • Mielőtt vásárolnánk, nézzük meg, mennyire puha a kukorica bajsza: minél szárazabb, annál régebben szedték le a zöldséget
  • Ellenőrizzük, nem takarmánykukoricát veszünk-e! A csemegekukorica szemei világosabbak, míg a takarmánykukoricáé sötétebbek, utóbbit sokáig kell főzni, és még akkor sincs garancia rá, hogy puha lesz.
  • Nézzünk a levelek mögé! Valószínűleg senki sem fog ránk megorrolni, ha a kukorica tetején egy kicsit lebontjuk a leveleket, hogy lássuk, mennyire kerekek és puhák a szemek. Ha egy kicsit belevájjuk a körmünket, és a kukoricaszem egy kevés, tejes levet ereszt, már rakhatjuk is a kosárba a csövet!

Nehogy kidobd a héját!

A kukorica héja igazi kincs, főzés előtt szedjük le az összes levelet. A külső héjakat kidobhatjuk, a maradék egy részét pedig rakjuk az üres lábos aljára. Ezután fektessük el a kukoricákat, a fennmaradó leveleket pedig tegyük a kukorica tetejére.

A főzés

A kukoricákat öntsük fel hideg vízzel, tetszés szerint rakhatunk bele egy kevés vajat és cukrot is, ettől sokak szerint édesebb lesz az étel íze. Sokan arra emlékszünk gyerekkorunkból, hogy a kukoricára rengeteg időt, akár egy-másfél órát is várni kellett, ma már viszont a legtöbb helyen az a bevett szokás, hogy a csemegekukoricát 10-35 percig főzik a forrástól számítva aszerint, milyen gyorsan puhul meg.

Persze főzés közben is lesz dolgunk bőven:

  • Amikor úgy gondoljuk, hogy már lassan jó a kukorica, akkor próbáljunk meg villával néhány szemet lefejteni róla. Amennyiben ez könnyen megy, akkor már a főzés vége felé járunk.
  • Ne sózzuk meg a vizet a főzés egyik pontján sem, mert ettől megkeményednek a szemek. A főtt kukoricát mindig utólag, fogyasztás előtt ízesítsük.
  • Ha nagyon kicsi a lábasunk, és nem tudnak benne maguktól megfordulni a csövek, akkor segítsünk nekik egy villával vagy fakanállal.

Tárolás

A megmaradt kukoricát pár óráig még akár a főzővízben is tárolhatjuk, így nem hűl ki és még annak is friss marad, aki később jön asztalhoz. A maradék egy-két napig még a hűtőben is kibírja, fóliázzuk be, evés előtt pedig a fóliát leszedve rakjuk egy percre a mikróba, sok különbség nem lesz se ízében, se állagában.

Mit készíthetünk még a maradékból?

Rengeteg finomságot, melyek közül néhányat itt is megmutatunk:

Ropogós kukoricás fritters

Ezek a zöldséges kukoricafritterek, más néven lepénykék frissek, ropogósak, és nagyon tavaszbarátak. Zellerrel, sárgarépával és kukoricával készítve nagyszerű ebéd vagy uzsonna ...

Ha tetszett ez a cikk, nézd meg legújabb videóinkat is, a legfrissebb tartalmainkért pedig lájkolj minket a Facebookon, és kövess az Instagramon, a Viberen, a TikTokon vagy a YouTube-on!


Ezeket a tökéletes recepteket is lesd el:

Hirdetés

Támogatott tartalom

Tartós árcsökkentés: 2021-es árakkal találkozhatsz az ALDI-ban

2024. november 21-től illetve 28-tól 57 közkedvelt zöldség, gyümölcs és friss hús árát tartósan csökkentettük, hogy valódi segítséget nyújtsunk a magyar családok számára. Az a célunk, hogy a mindennapi bevásárlást pénztárcabarátabbá tegyük – nemcsak az ünnepek előtt, hanem hosszabb távon is, hiszen a kedvező árak a karácsonyi szezon után is megmaradnak.

Hirdetés

Támogatott tartalom

Elkészítettük a Bosch „MUM, de jó!” Ünnepváró Receptverseny első helyezettét,...

Lezárult a Bosch Ünnepváró Receptversenye, amire több, mint 140 recept érkezett. A három dobogós helyezés mellett egy különdíjat is kiosztottunk lelkes feltöltőink között. Az első helyet Judit69 nevű felhasználónk nyerte adventi kalácsával. A receptet a Bosch háziasszonyával, “Fűszeres” Bodrogi Eszterrel mi is elkészítettük, miközben leteszteltük a verseny főnyereményét, a Bosch MUM 5 konyhai gépet. A végeredmény egy szaftos, álompuha kalács lett, amely gyors finomság karácsonyra, mégis egyedi, ötletes és mutatós az ünnepi asztalon.

Hirdetés

Támogatott tartalom

Legújabb receptek

Aranyló tyúkhúsleves

Mi az? Aranyló, illatos, és minden gondra megoldás. Bizony, egy melengető tyúkhúsleves! Az ünnepekre való tekintettel most hoztunk nektek pár egyszerű ötletet, amivel még ízletesebbé ...

Legegyszerűbb franciasaláta

A leggazdagabb majonézes saláta, ami a kis és nagy napokat is különlegessé képes tenni: az alábbi klasszikus franciasaláta-receptet bármikor elkészíthetjük. Nem akar flancolni, de nem is ...

Címlapról ajánljuk

Ismerd meg a bottargát, és azt is elmondjuk, hogy használd...

A bottarga egy különleges gasztronómiai alapanyag, amelyet gyakran neveznek a "tenger aranyának". Azok számára, akik még nem találkoztak vele, a bottarga nem más, mint sózott és szárított halikra, amely különleges ízvilágával azonnal magával ragadja az ínyenceket. Ezt a mediterrán kincset évezredek óta fogyasztják, és ma is nagy becsben tartják a kulináris világban.

Hering András

További cikkek

Top Receptek

Hagyományos édes fánk

Életem első fánkját még lánykoromban készítettem. Kemény lett és száraz. Ezután évek teltek el és eszembe sem jutott, hogy újra nekiálljak. A kisfiam nagy fánkrajongó. Mondjuk is a ...