Ezért nem szabad felmelegedett vizespalackból inni

Sokan nem tudják, de árthat az egészségünknek, ha felmelegedett vizespalackból iszunk.

Mindenkivel előfordult már, hogy a nagy nyári hőségben az autóban tárolta az ásványvizes palackot. Most úgy tűnik, hogy ez egyáltalán nem jó ötlet, sőt egészségügyi kockázatokat rejthet magában. Mutatjuk, miért nem szabad felmelegedett vizespalackból inni – írja az Agroinform oldala.

A napfénynek való kitettség is veszélyes

A hő miatt káros vegyszerek oldódhatnak ki a műanyagból a vízbe

Bár rendkívül fontos a hidratáltság megőrzése nyáron, a melegben hagyott víz elfogyasztása azonban egyáltalán nem biztonságos.

A hő hatására ugyanis káros vegyszerek oldódhatnak ki a műanyagból a vízbe, amit aztán megiszunk.

A szóban forgó vegyszerek (például a BPA) a szervezetbe jutva rosszullétet és egyéb egészségügyi problémákat okozhatnak. Ilyen lehet például a hányinger, a gyomorfájdalom, a fejfájás és a szédülés is.

Ezenfelül a vegyszerek megzavarhatják a hormonháztartást, illetve hozzájárulhatnak a daganatos megbetegedések kialakulásához is.

Miként ajánlott palackozott vizet fogyasztani?

Nagyon fontos, hogy a palackozott víz mindig hidegen legyen tárolva, tehát például sose hagyjuk tűző napon az üveget. Ha pedig autóban visszük magunkkal, akkor tároljuk az ásványvizes palackokat egy hűtőtáskában. Abban az esetben, ha mégis megmelegedett a palackozott víz, akkor inkább vegyünk egy újat. De inkább saját kulacsot használjunk!

Forrásunk volt.


Még több friss hír:

Hirdetés

Támogatott tartalom

Hirdetés

Támogatott tartalom

Címlapról ajánljuk