Fáradtság ellen ezeket az étrendkiegészítőket próbáld ki

Ahogy csökken a napsütéses órák száma, és érkezik a hideg, egyre többen érezhetik fáradtnak, kimerültnek magukat. Az alábbi étrendkiegészítők segíthetnek a helyzeten.

Ha sokszor érzed azt, hogy elfogyott az energiád, fáradtság, kimerültség lesz úrrá rajtad, és nehezedre esik a mindennapi feladataid elvégzése, érdemes felkeresni orvost is, hiszen számos betegség állhat a jelenség hátterében. Ha viszont teljesen egészséges vagy, egyszerűen csak könnyen elfáradsz, vagy megviselnek a rövidülő nappalok és a hideg, érdemes az alábbi étrendkiegészítők között szétnézned.

Fáradtság ellen ezeket az étrendkiegészítőket próbáld ki

Melatonin

Ha problémáid vannak az elalvással, akkor a melatonin megoldás lehet: ez egy, a testben is megtalálható hormon, ami segít a szervezetnek eldönteni, mikor kellene elaludni, és mikor felkelni. Ha felborult a bioritmusod, a rendszeresen szedett melatonin segíthet rajta.

Zeaxantin és lutein

A zeaxantin és lutein főképp a szem egészségéhez nagyon hasznos antioxidánsok, de pontosan ezért a fáradtság leküzdéséhez is hozzá tudnak járulni. A fáradékonyság, koncentrációs zavarok, kimerültség ugyanis gyakran legalább részben a szemfáradtságnak tudható be, legalább is ez is egy nagy faktor a kialakulásukban. Főleg manapság, amikor annyi képernyőt nézünk, nagyon hasznosak lehetnek ezek az étrendkiegészítők.

Moringa

A moringafa magja rengeteg vitamint és ásványi anyagot tartalmaz, gyulladáscsökkentő, és segíthet a rák megelőzésében is – sőt, a reggeli fáradtságot is el tudja űzni.

A növényalapú, koffeinmentes, természetes ital tökéletes választás lehet akkor, ha a reggeleid indulnak nehezen, de nem szeretnél rácsúszni a koffeinre.

A benne található fehérjékről kimutatták, hogy szabályozzák a vércukorszintet, és segítenek, hogy a szervezet még hatékonyabban alakítsa a cukrot energiává.

Magnézium

Ha úgy érzed, hogy az alvásminőséged lehet a probléma, és ezért nem vagy elég kipihent, próbálj meg magnéziumot szedni – kutatások ugyanis összekötötték már az ásványi anyagot a jobb minőségű és nagyobb mennyiségű alvással. A magnézium pozitív hatása valószínűleg nagyrészt abban rejlik, hogy szabályozza a paraszimpatikus hormonokat és a neurotranszmittereket, amelyek segítik az agyat relaxációs állapotba juttatni. Ráadásul segíthet az olyan betegségek tüneteinek szabályozásában is, amelyek a nyugodt alvást zavarhatják, például az emésztési gondok.

Levendula

A szorongás nagyon komoly forrása lehet a rossz alvásnak, ezért a nyugtató hatású növényeknek nagy szerepük lehet a megfelelő mennyiségű és minőségű pihenésben. A levendula híresen jó nyugtató, aromaterápiaként vagy teában is hasznos lehet, ha úgy érzed, a szorongás miatt nem tudsz igazán jót aludni.

B-12 vitamin

A vörösvértestek képződéséhez és a központi idegrendszer megfelelő működéséhez elegendő mennyiségű B12 -vitamin szükséges a szervezetben. Ha B-12-vitamin-hiányban szenvedsz, az első tünet, amit észre fogsz venni, az a folyamatos fáradtság. A B12-vitamin bevitelének legegyszerűbb módja az állati eredetű termékek, például a marhahús, a hal vagy a tejtermékek fogyasztása, de ha nem eszel ilyen ételeket, akkor étrendkiegészítőként is szedheted.

Vas

Ha napközben érzed azt, hogy fáradékony vagy, és a nap végén már alig bírod rávenni magad bármire is, akkor lehet, hogy vashiányban szenvedsz. Az extrém fáradtság, gyengeség, fejfájás és szédülés mind a vashiány tünetei, de a problémát ritkán veszik észre azonnal, mert rengeteg mást is jelezhetnek ezek az állapotok. Érdemes orvoshoz fordulni, ha a tünetek hosszabb távon fennállnak, ő meg tudja állapítani, vajon vashiányról van-e szó.

Forrásunk volt.


Még több életmódcikk itt:

Hirdetés

Támogatott tartalom

Címlapról ajánljuk

További cikkek