Ezek a legjobb étrendkiegészítők, ha az agyműködésedet turbóznád fel egy kicsit

Alapvetően célszerű a legtöbb vitamint és ásványi anyagot a táplálkozásból bevinni, de sajnos ezt nem mindig tudjuk megoldani – ilyenkor jönnek jól az étrend-kiegészítők, amelyek egy-egy specifikus problémára vagy extra szükségletre nagyon jó megoldásnak bizonyulhatnak.

A legtöbbször, amikor étrend-kiegészítőkről beszélünk, általában a csontjaink, ízületeink egészségére gondolunk – de mi van az agyunkkal? Néhány plusz vitamin vagy ásványi anyag sokat segíthet abban, hogy a maximumot hozzuk ki a hatékonyságunkból akkor, amikor igazán igénybe vesszük az eszünket.

Omega-3

A mentális egészség megőrzéséhez szépen hozzá tudnak járulni az omega-3 zsírsavakat tartalmazó étrend-kiegészítők. Az omega-3 szedése kutatásokban memória- és reakcióidő-javító tulajdonságokat mutatott. Ezek a zsírsavak fontos szerepet játszanak az agy öregedése elleni harcban, és ha nem fogyasztunk belőlük eleget, ködös gondolkodásra, rossz kedvre, szorongásra is panaszkodhatunk. Az étrendkiegészítő választásakor a minőség, és ne a mennyiség vagy az ár mellett döntsünk.

B-vitaminok

A B-vitaminok segítenek megerősíteni a neurotranszmitter-útvonalakat az agyban, ami segíthet például a hangulatszabályozásban. Összesen nyolcféle B-vitamin létezik, ha nem szeretnél mindegyikből külön szedni, akkor B-komplexet érdemes vásárolni, már csak azért is, mert a különböző fajták között szinergikus kapcsolat van. A B-12 kifejezetten fontos a mentális egészség fenntartása érdekében, mert kulcsszerepe van a szerotonin nevű neurotranszmitter termelésében, ez pedig stabilizálja a hangulatunkat, és boldogabbá tesz minket.

E-vitamin

Az E-vitamin antioxidánsként viselkedik a szervezetben, és támogatja az agy egészségét. Megvédi a legfontosabb szervünket az oxidatív stressztől, aminek egyébként a krónikus fáradtság, memóriavesztés és a visszatérő fejfájások lennének a jelei.

Aminosavak

Az aminosavak a legfontosabb étrend-kiegészítőnek számítanak, ha az agy egészségéről van szó – nem véletlen, mivel ezek a neurotranszmitterek legfontosabb alkotóelemei. Az 5HTP jelű aminosav nélkül például még elegendő B-12-vitaminnal sincs megfelelő szerotonintermelés, a tirozin pedig a hasonló hatású dopaminhoz elengedhetetlen. Mielőtt aminosavakat kezdesz szedni, mindenképpen konzultálj az orvosoddal, ugyanis néhány rendszeresen szedendő gyógyszerrel kölcsönhatásba léphet, és egyik gyengítheti a másik hatását.

Forrásunk volt.


Még több életmódcikk itt:

Hirdetés

Támogatott tartalom

Legújabb receptek

Aranyló tyúkhúsleves

Mi az? Aranyló, illatos, és minden gondra megoldás. Bizony, egy melengető tyúkhúsleves! Az ünnepekre való tekintettel most hoztunk nektek pár egyszerű ötletet, amivel még ízletesebbé ...

Legegyszerűbb franciasaláta

A leggazdagabb majonézes saláta, ami a kis és nagy napokat is különlegessé képes tenni: az alábbi klasszikus franciasaláta-receptet bármikor elkészíthetjük. Nem akar flancolni, de nem is ...

Címlapról ajánljuk

Ismerd meg a bottargát, és azt is elmondjuk, hogy használd...

A bottarga egy különleges gasztronómiai alapanyag, amelyet gyakran neveznek a "tenger aranyának". Azok számára, akik még nem találkoztak vele, a bottarga nem más, mint sózott és szárított halikra, amely különleges ízvilágával azonnal magával ragadja az ínyenceket. Ezt a mediterrán kincset évezredek óta fogyasztják, és ma is nagy becsben tartják a kulináris világban.

Hering András

További cikkek

Top Receptek

Hagyományos édes fánk

Életem első fánkját még lánykoromban készítettem. Kemény lett és száraz. Ezután évek teltek el és eszembe sem jutott, hogy újra nekiálljak. A kisfiam nagy fánkrajongó. Mondjuk is a ...