Így készül a légiesen puha, toronymagas csokiszuflé

A légies desszertek királynője a szuflé, ami nagy falatnak tűnhet, ha otthon próbáljuk meg elkészíteni. Főleg, ha első alkalommal kísérletezünk a dologgal. De semmi pánik, a lenti trükkökkel elfelejthetjük a kudarcot.

Amikor csokiszuflét sütünk, kicsit soknak tűnhet a végtelen apró részlet, amire figyelnünk kell a siker érdekében. A tojáshab önmagában is kényes jószág, de a forma kikenése és a tészta elkeverése sem mindegy, hogyan történik. Csökkentsük a stressz mértékét, fogadjuk meg a lenti tanácsokat a tökéletes csokiszuflé érdekében.

Így készül a légiesen puha, toronymagas csokiszuflé

Egy ízletes stabilizátor

Egy meglepő hozzávalóval sokat segíthetünk a tészta állagán, és azon, hogy jobban megtartja az alakját a szuflé, amikor kivesszük a sütőből.

A zselésebb, magas pektintartalmú gyümölcslekvár lesz a csodafegyverünk. A pektin képes erősebb szerkezetet adni a süteménynek, ráadásul ízben is sokat hozzátesz.

Használjunk valamilyen bogyós gyümölcs- vagy sárgabaracklekvárt. A lényeg, hogy sok pektin legyen benne.

Alapos kivajazás

Amikor sül a szuflé a formában, a belekevert levegő kitágul, ettől kezd felfelé növekedni a sütemény. Azonban ahhoz, hogy ne essen vissza, amikor kijön a melegből, egy bizonyos módon kell kivajaznunk az edényt.

Szükségünk lesz egy ecsetre: ezzel kell majd a lágy (de nem olvasztott) vajat vastagon a forma oldalára, aljára kennünk. Alulról felfelé tartó mozdulatokkal vigyük fel a zsiradékot, majd szórjuk meg néhány evőkanál kristálycukorral. A formát forgassuk körbe, hogy mindenhol bevonja.

Ezekbe a cukros vajcsíkokba fog „kapaszkodni” a szuflé masszája, ahogy nő a sütőben. Amikor pedig kihűl, nem esik össze olyan hirtelen.

Mi legyen a tojáshabbal?

A szuflé legfontosabb része a felvert tojáshab. Ahhoz, hogy kellően tartós legyen, de ne száradjon ki, nem szabad sem alul-, sem túlkevernünk. A túl kemény hab száraz szufléhoz vezet.

Használjunk szobahőmérsékletű fehérjét, és ügyeljünk rá, hogy a keverőtál teljesen tiszta legyen. Közepesen kemény habot verjünk: a kiemelt habverő után a csúcs ne álljon meg magától, hanem essen vissza.

A cukor szintén segít megtartani a tojáshab szerkezetét: a receptben írt mennyiséget ne a tésztához, hanem a fehérjékhez keverjük. A porcukor könnyebben elolvad benne, mint a kristály.

Nagyon óvatos kevergetés

Keményen megdolgoztunk a tökéletes habért, amit vétek lenne a keverés alatt elrontani. Először a tojásfehérje harmadát dolgozzuk össze határozottabban a többi hozzávalóval. Ezzel fellazítjuk a masszát.

A maradék tojás felét forgassuk bele óvatosan a tésztába egy spatulával. Jöhet a másik fele is, és amint eltűntek a fehér csíkok, abba is hagyhatjuk a keverést.

Ha jól csináljuk, elég levegő (és ezzel tartás) marad a tésztában, a szuflé pont olyan lesz, mint a nagy könyvben: levegős, könnyed és toronymagas.

Ha tetszett ez a cikk, nézd meg a legújabb videóinkat is, a legfrissebb tartalmainkért pedig lájkolj minket a Facebookon, és kövess az Instagramon vagy a YouTube-on!


A legfinomabb édességek így készülnek:

Forrásunk volt

Címlapról ajánljuk

További cikkek