A csirkemell sütése a világ legegyszerűbb dolgának tűnhet, amit minden háziasszony szeretne tökéletesen elsajátítani. Néha viszont előfordul, hogy a folyamat nem sikerül, és a húsétel száraz és unalmas lesz. Mutatjuk, mik azok a hibák, amiket ne kövess el, ha tökéletes csirkemell sütése a cél.
1.) Nem veszed észre, hogy megromlott
Az első és legfontosabb dolog, amit meg kell tenned, mielőtt belekezdenél a sütésbe, hogy megnézed, nem járt-e még le a boltban vagy piacon vásárolt csirke. A romlott mellnek három előjele van:
- megváltozott a színe: a friss csirke szép, rózsaszínes árnyalatú. Ha szürkésre változott a színe, akkor valószínű, hogy már nem jó.
- fura az illata: a romlott csirkemellnek van egy jellegzetes illata. Ha büdösnek érzed, akkor semmiképp se fogyaszd el!
- megváltozott az állaga: a friss hús fényes, és picit nyálkás hártya található rajta. Bármilyen változás azt jelentheti, hogy a csirke már megromlott
2.) Megmosod a csirkét
Erről már jó pár alkalommal írtunk. A csirkét szakértők szerint nem ajánlott megmosni, mert a nyers húson található baktériumokat nem lehet eltávolítani egy sima mosással, ellenben a mosogatón és konyhai eszközökön könnyen megragadhatnak.
3.) Puhítás nélkül sütöd meg a csirkét
Ha rántott csirkemellet sütsz, akkor mindenképp klopfold ki húst, és csak utána panírozd. A folyamat segít a puhításban. A klopfolás roston sütésnél és grillezésnél is jól jöhet, mivel így sokkal gyorsabban átsül a csirke.
4.) Együtt sütöd a zöldségekkel
A nyers hús mellé sose dobj nyers zöldségeket a serpenyőbe. Előbb a húst kell megsütni, a zöldségeket pedig lehetőség szerint külön edényben sütni, és szervírozni. Ha húsos-zöldséges ragut készítesz, akkor is előbb a csirkét süsd meg, utána dobd hozzá a zöldségeket.
5.) Túlságosan megpakolod a serpenyőt
Ha túlzsúfolod a serpenyőt, sokkal nagyobb az esélye, hogy a csirkemell nem sül át rendesen. Minden húsfélének szüksége van elegendő helyre, hogy megfelelően magába tudja szívni a zsiradékot és a fűszereket.
6.) Túl sokáig sütöd
A leggyakoribb hiba, amit még a gyakorlott háziasszonyok is gyakran el szoktak követni. Természetesen senki nem szeretne szalmonellát összeszedni azért, mert a csirkemell nyers marad, ugyanakkor az sem jó, ha a főzés végén egy száraz, ehetetlen valamit kapunk. Ha biztosra akarsz menni, használj hőmérőt. A csirkemellet 73,8 fokon kell sütni. Próbáld meg ezen a hőmérsékleten tartani, és biztos a siker!
7.) Nem pihenteted a húst sütés után
Valószínűleg észrevetted már, hogy amikor forrón kiveszel egy szép, aranybarnára sült csirkét a serpenyőből, és felvágod, kifolyik a szaftja. Ahelyett, hogy rögtön, melegen rátámadnál az ételre, hagyd pihenni a húst körülbelül 10 percig. A serpenyőt takard le, így biztosan nem fog kiszáradni és kihűlni.
Ha tetszett ez a cikk, nézd meg legújabb videóinkat is, a legfrissebb tartalmainkért pedig lájkolj minket a Facebookon, és kövess az Instagramon, a Viberen, a TikTokon vagy a YouTube-on!
Tippek, inspirációk innen is: