Azt gondoltad, hogy a kaszinótojás retró fogás? Az archaikus jelző helytállóbb, hiszen már a római korban is előszeretettel fogyasztották ezt az előételt. Népszerűségéből a mai napig sem veszített, sőt, újabb és újabb ötletekkel állnak elő, miként lehet még izgalmasabbá tenni a klasszikus kaszinótojást. Nemrég írtunk a TikTokon elterjedt eggflight trendről, aminek lényege, hogy a kaszinótojás töltelékét turbózzák fel különféle alapanyagokkal. Ezúttal csillogó csavart kapott, ugyanis a pirosra és zöldre festett tojásokat szikrázó glitterrel vonják be!
Hogyan kerülhet nálatok is csillámos kaszinótojás az asztalra?
A jól ismert kaszinótojás receptje egyszerű: főzz meg egy csomó tojást, vágd őket félbe, a sárgájukat pedig keverd össze majonézzel, esetleg mustárral és fűszerekkel, majd szépen töltsd vissza a keveréket a felekbe. A recept előnye, hogy számtalan módon tudod variálni, sőt, akár ételfestékkel vagy ehető csillámmal is keverheted, ahogy azt egy tavaly novemberi TikTok-videóban Arnesha Reshay tette.
@drippedbyarneshareshay 🥚Christmas Glitter Deviled Eggs🥚 That one time i made red and green glitter deviled eggs and everyone was too scared to eat them. 🤨🥴😅😅😅😅 And yes the glitter is edible DUHHHHHHHHHHHHHH! #deviledeggs #christmasdeviledeggs #glitterdeviledeggs #christmasfood #christmasfoodideas #christmasparty #christmaspartyideas
♬ original sound - 🧍🏾♀️🧍🏾♀️
Először a tojásfehérjét pirosra és zöldre színezi, majd mindegyik tojást egy vastag réteg ehető piros és zöld csillámporba mártja. A videót több mint 9 milliószor nézték meg, és azóta más alkotók is átvették az ötletet. Néhányan arany csillámot használtak, mások fenyőalakban rendezték el a tojásokat.
Biztonságos glitteres kaszinótojást enni?
Bár Reshay a videó leírásában azzal viccelődött, hogy „mindenki félt megenni őket”, ezek a feltűnő előételek valóban biztonságosan fogyaszthatók...
...feltéve, hogy nem a kézműves boltban beszerzett mezei glittert használsz, hanem ehető fajtát.
Az ehető glitter ugyanis általában olyan összetevőkből készül, mint a cukor, akác (gumiarábikum), maltodextrin, kukoricakeményítő és kifejezetten élelmiszeripari felhasználásra engedélyezett színezék-adalékanyagok. Ugyan a sima glitter fogyasztásától sem valószínű, hogy komolyan megbetegszel, de ezek finomra darált műanyagból és alumíniumból készülnek, így nem nevezhetőek épp ünnepi finomságnak.
Ha tetszett ez a cikk, nézd meg legújabb videóinkat is, a legfrissebb tartalmainkért pedig lájkolj minket a Facebookon, és kövess az Instagramon, a Viberen, a TikTokon vagy a YouTube-on!
További hasznos konyhai tippek az ünnepekre: