A banánkenyér készítésének 6 fontos lépése

A banánkenyér egy relatíve egyszerű sütemény, persze ez ne jelentse azt, hogy meghagyjuk úgy, ahogy van. Készítsük el a legtökéletesebb verziót, az alábbi tippek segítségével.

Banánkenyér: egyike azoknak a végtelenül könnyű, kevert süteményeknek, amelyeket még egy kezdő házi cukrász sem tud elrontani. A hozzávalók összekeverésétől a sütemény felszeleteléséig kevesebb, mint egy óra telik el, a végeredmény pedig mindig isteni. Legalábbis akkor, ha betartjuk a banánkenyér készítésének néhány fontos szabályát. Ezek következnek alább.

A banánkenyér készítésének 6 fontos lépése

Legyen érett a banán

Minél érettebb gyümölcsöt használunk, annál szaftosabb lesz a kenyerünk. A kemény, szinte még zöld banánok nem nyújtanak túl jó alapot ehhez a süteményhez. Persze az erjedt banán sem jó, válasszuk az arany középutat.

Ha mégis csak kemény gyümölcsünk van, tegyük a sütőbe, és süssük 120-150 fokon nagyjából egy óráig. Így megpuhul a banán.

Legyenek megfelelőek az arányok

Sok esetben az a kenyér problémája, hogy túl kemény, fullasztó lesz az állaga. Ez elsősorban a száraz és nedves hozzávalók, illetve a zsiradék és a cukor arányán múlik. A legtöbb receptben így alakulnak a megfelelő arányok:

  • 3 rész liszt
  • 2 rész cukor
  • 1 rész zsiradék

Ehhez jön még a banán, illetve a különböző magvak, csokoládé és aszalványok. Ha túl sok lisztet használunk, vagy nem elég zsiradékot, akkor száraz lesz a banánkenyerünk.

Figyeljünk a keverésre

Mindig kezeljük külön a nedves és a száraz hozzávalókat: így fogjuk a legomlósabb állagot kapni anélkül, hogy aggódnunk kéne a massza túldolgozása miatt. Kezdjük a nedves alapanyagokkal (banán, zsiradék, cukor, tejtermék), ezeket keverjük el alaposan. Ebbe jöhetnek a száraz hozzávalók (liszt és fűszerek, sütőpor), amit egy rövid, de alapos keverés követ.

Ne dolgozzuk túl

Fontos, hogy ne kavarjuk túl hosszan, mert ezzel megerősítjük a tésztában a glutént, ami rágós, gumis süteményhez vezet. Miután hozzákerült a lisztes keverék a nedves alapanyagokhoz, akkor kell elkezdenünk odafigyelni, mert a glutén nedvesség hatására erősödik meg a lisztben.

Nem baj, ha marad egy-két lisztcsomó a tésztában, ezek el fognak tűnni sütés közben, sőt, a szaftosabb állaghoz is hozzájárulnak.

Szórjunk bele extrákat

A banánkenyér akkor lesz igazán finom, ha teleszórjuk mindenfélével: legyenek benne magvak, csokidarabok, aszalt gyümölcsök is. Persze ne halmozzuk el túlságosan a kenyerünket: így könnyedén széteshet majd sütés után.

Ne süssük túl

Apropó sütés: mivel elég nedves masszája van, a banánkenyérnek kicsit hosszabb sütési idő kell. De ne feledkezzünk meg róla, nehogy kiszáradjon a túlsütéstől. A vége felé ellenőrizzük tűvel vagy fogpiszkálóval, és inkább hagyjuk kicsit szaftosabbra.

Forrásunk volt.

Ha tetszett ez a cikk, nézd meg legújabb videóinkat is, a legfrissebb tartalmainkért pedig lájkolj minket a Facebookon, és kövess az Instagramon, a Viberen, a TikTokon vagy a YouTube-on!


Konyhai segítség minden étel elkészítéséhez:

Címlapról ajánljuk

További cikkek