Bár lehet, hogy hallottál már korábban is a parmezános csirkéről, az a fogás, amit most mutatunk, még számodra is tartogathat meglepetéseket. Az eredeti nevén "chicken parm"-nak keresztelt étel egyfajta amerikai találmány, melyet olasz bevándorlók tettek népszerűvé még az 1950-es években. A tengerentúli recept szerint a csirkemell eredetileg parmezános bundában van, ha viszont nem akarunk vacakolni a panírozással, natúr csirkemellel is dolgozhatunk, a végeredmény tökéletes lesz.
Ezt a receptet tényleg elég csak egyszer kipróbálni ahhoz, hogy a te konyhádban is favorit legyen.
A mi parmezános csirkénkhez csupán öt hozzávaló szükséges: csirkemell, marinaraszósz, száraz tészta (lehetőleg penne), mozzarella, na és nem utolsó sorban parmezánsajt, ezen kívül csak zsiradékra és fűszerekre lesz szükségünk. Plusz érv a parmezános csirke javára, hogy ezt az ételt egyetlen edényben is el tudjuk készíteni, úgyhogy kapcsold a sütőd 200°C-ra, mutatjuk a teljes receptet!
Hozzávalók: 4 db csirkemell filé, 3 evőkanál olívaolaj, só ízlés szerint, bors ízlés szerint, 500 g marinara szósz (1 üveg), 380 ml víz, 300 g penne, 80 g parmezán sajt (reszelt), 250 g mozzarella (2 csomag), petrezselyem ízlés szerint (tálaláshoz)
A csirkemellek mindkét oldalát alaposan sózzuk és borzozzuk.
Egy hőálló serpenyőben (legjobb ehhez egy öntött vas serpenyő) hevítsünk fel 2-3 evőkanál olívaolajat, majd süssük a csirkemellek mindkét oldalát aranybarnára, oldalanként kb. 6-8 percig. Ennyi idő alatt szinte teljesen átsülnek.
Vegyük ki a csirkéket egy tányérra, és tegyük félre.
Ugyanebbe a serpenyőbe öntsük a marinaraszószt és a vizet. Kissé forraljuk össze, majd adjuk hozzá a száraz pennét. Alaposan keverjük össze, majd lefedve főzzük al dente-re, 8-10 perc alatt. Időnkét azért kevergessük meg, le ne kapjon az edény alja. Sózzuk-borsozzuk, ha szükséges.
Miután megfőtt a tészta, szórjuk meg az egészet egy kevés reszelt parmezánnal, majd helyezzük vissza a csirkemelleket a tésztára. Tépkedjük rá a mozzarellát, és szórjuk meg még egyszer parmezánnal, jó gazdagon. Fedjük le, és pároljuk még pár percig, amíg a sajt megolvad.
Végül toljuk be az előmelegített, 200°C-220°C-os sütőbe, és grillfokozaton 4-5 perc alatt egy kicsit pirítsunk még rá a tetejére.
Két-három napig eltárolhatjuk, bár garantáltan el fog fogyni egyszerre.
A teljes receptet itt találod, mentsd el kedvenceid közé, vagy küldd el valakinek, akinek pont jól jönne!
Ha tetszett ez a cikk, nézd meg a legújabb videóinkat is, a legfrissebb tartalmainkért pedig lájkolj minket a Facebookon, és kövess az Instagramon vagy a YouTube-on!
Ezek a trendi, gyors és finom falatok is érdekelhetnek: