A morzsák többségét kapartjuk le a tálakról - szilikon spatulával a legkönnyebb. A poharakból és bögrékből öntsük ki a folyadékokat. A mosogatógép átszűri a vizet és újra használja, így saját magunknak teszünk szívességet.
A mosogatógépem használati útmutatójában a képeken csak minden második helyen van tányér vagy tál. A leveses tányérok a polc közepe felé állnak, hogy a nagyobb tálak ne takarják el őket.
A műanyag dobozok kizárólag a felső polcon sorakozhatnak. A bögrék és csészék is csak a felső polcon maradnak stabilak.
Az evőeszközöket keverve helyezzük a tartóba, hogy ha egymásra is csúsznak ne ragadják össze és rejtsek el a koszt. Ez leginkább a leveses- és desszertes kanalak bűne. A késeket hegyükkel és élükkel lefelé tegyük a tartóba. Szedőkanalakat csak akkor állítsunk az evőeszköz tartóba, ha a vízspriccelő kart nem akadályozza a forgásban. Ha túl magas a szedőkanál fektessük a felső polcra.
Serpenyőkből es főzőedényekből kapartjuk ki a zsiradékot/olajat. Lefelé fordítva lehetőleg az alsó polcra helyezzük. A kevésbé koszos és kisebb méretűek esetleg a felső polcra.
Fa nyelű vagy fából készült eszközöket nem ajánlatos mosogatógépben mosni, mert a forró vízt beszívva megduzzadnak, majd ahogy hűlnek és száradnak könnyen elrepedhetnek.
Poharakat a felső polcra pakoljuk. Buli után ha kizárólag üvegpoharakkal téli a gép, akkor ha van pohármosó programot válasszunk, ha nincs akkor alacsonyabb hőfokút.
Ezüstöt és fémet csak arra alkalmas mosogatószerrel és programmal mossunk.
Családi erekjét, kézműves tálakat, antikvitást nem ajánlatos mosogatógépben mosni, mert nem valószínű hogy bírják a lobogóan forró vizet.
Bármi amin nincs feltüntetve, hogy mosogatógépben mosható az saját felelősségünkre tesszük be.