Azokat találjuk vonzónak, akiknek jó az immunrendszerük

Egy amerikai kutatás szerint összefüggés van aközött, hogy kit találunk szépnek, és hogy kinek működik megfelelően az immunrendszere – magyarán a vonzó emberek általában egészségesek is.

Érdekes kutatást végeztek a Texasi Keresztény Egyetem szakértői: megfigyelték, hogy képek alapján meg tudják-e mondani az emberek, hogy ki az egészségesebb, már abból a tekintetből, hogy kinek működik jól az immunrendszere. Kiderült, hogy ez a tulajdonságunk az evolúció során nem kopott ki belőlünk, és tényleg azt tartjuk vonzónak, aki ilyen szempontból egészséges, ez pedig valószínűleg a fajfenntartásnál jelenthet előnyt.

A szépség nyilvánvalóan relatív, de úgy tűnik, az evolúciós előnyök érdekében kifejlődött bennünk az a képesség, hogy az egészséges embereket lássuk szépnek.

texasi kutatók ennek tesztelésére fényképet készítettek 159 férfiről és nőről mindenféle manipuláció és smink nélkül, majd megnézték, mennyi a vérükben a fehérvérsejt egy speciális fajtája, amikkel a szervezet fertőzések és gyulladások ellen küzd.

Persze nem ez a jól működő immunrendszer egyetlen ismérve, de fontos információt adhat arról, mennyire egészséges valaki.

Azokat találjuk vonzónak, akiknek jó az immunrendszerük

Ezután 492 másik résztvevőnek értékelnie kellett vonzalom szempontjából a fotókon szereplő arcokat. A kutatásban hetero férfiak és nők vettek részt, akiknek a másik nem fényképét kellett vizsgálniuk.

Az értékelők nem rendelkeztek semmilyen más információval a fotózott egyénekről, csak az arcuk alapján döntöttek. Az eredmények egyértelműen azt mutatták, hogy a jól működő immunrendszerrel rendelkezőket sokkal gyakrabban soroljuk a vonzó kategóriába.

A Proceedings of the Royal Society B szaklapban megjelent tanulmányból az is kiderült, hogy a nők rendre azokat a férfiakat találták vonzóbbnak, akiknek szervezetében magasabb volt a baktériumok ellen küzdő természetes ölősejtek száma. Ezzel szemben a férfiak kifejezetten azokat a nőket találták szépnek, akiknél alacsony volt az ölősejtek száma: ez azzal hozható összefüggésbe, hogy az alacsony természetes ölősejtszámmal rendelkező nők szervezetében általában magasabb az ösztrogén szintje, ami nagyon fontos a szaporodás során. Ez is azt bizonyítja, hogy ez a tulajdonságunk evolúciós hozadék.

Forrásunk volt.


Még több az immunrendszered:

Legújabb receptek

Aranyló tyúkhúsleves

Mi az? Aranyló, illatos, és minden gondra megoldás. Bizony, egy melengető tyúkhúsleves! Az ünnepekre való tekintettel most hoztunk nektek pár egyszerű ötletet, amivel még ízletesebbé ...

Legegyszerűbb franciasaláta

A leggazdagabb majonézes saláta, ami a kis és nagy napokat is különlegessé képes tenni: az alábbi klasszikus franciasaláta-receptet bármikor elkészíthetjük. Nem akar flancolni, de nem is ...

Címlapról ajánljuk

7 opció, ahonnan szilveszterre hidegtálat, kocsonyát vagy aprósütit rendelhetsz

A szilveszteri bulikat saját bevallása szerint senki nem szereti, de azért mindenki megy valahová. Ez is egy olyan nap, mint a többi, vélik sokan, de azért főznek lencsét, korhelylevest, és mindenkinek megvannak a kis babonái, amiktől szebb, jobb, boldogabb új évet remélnek. Ebben nem tudunk segíteni, de ha december 31-én vendégeket vártok, mutatjuk, honnan lehet rendelni aprósütit, hidegtálat, és hol találtok isteni kocsonyát, ha ahhoz van kedvetek.

Kormos Lili

További cikkek

Top Receptek

Hagyományos édes fánk

Életem első fánkját még lánykoromban készítettem. Kemény lett és száraz. Ezután évek teltek el és eszembe sem jutott, hogy újra nekiálljak. A kisfiam nagy fánkrajongó. Mondjuk is a ...