Almaecetes borogatás
A legegyszerűbb módja az ödéma házi kezelésének, ha hideg vizes törölközőbe csavarjuk a lábunkat. A hideginger a szövetekben felgyülemlett vizet visszatolja a keringésbe, és ezáltal a vese irányába. Még hatásosabb a módszer, ha a vízbe, melyet használunk, egy kis almaecetet vagy sósborszeszt is teszünk.
A nyirokmasszás is hatásos a pangó víz ellen, de ezt nehezen tudnánk magunknak házilag elvégezni; van azonban egy gyakorlat, mellyel hasonló hatást válthatunk ki, mintha kezelésbe venne egy jó masszőr. Feküdjünk le a földre, emeljük magasba mindkét lábfejünket egyszerre, majd nagy erővel kapálózzunk majdnem teljesen kinyújtott lábakkal.
Sófogyasztás
A táplálkozás is hatással lehet arra, hogy mennyi vizet tart vissza a szervezetünk. Ha sok sót fogyasztunk, a probléma biztos, hogy felerősödik. Próbáljunk meg odafigyelni a sóbevitelre, ami nem csak azt jelenti, hogy kevesebbet használunk belőle, ha magunk főzünk, hanem az előre elkészített élelmiszerek sótartalmának figyelembevételét is. Sokszor pont a szendvicskrémek, húskészítmények és hasonló élelmiszerek azok, melyekből már kis mennyiség is annyi sót tartalmaz, hogy az meghaladja a napi ajánlott maximális bevitelt.
Harisnya
Ha nem csupán annyit tapasztalunk, hogy a melegben a nap végére bedagad a lábunk, hanem komolyabb mértékben küzdünk a vizesedéssel, akkor a kompressziós harisnyák viselése is ajánlott, mert a nyomás, amit a szövetekre gyakorolnak, megakadályozza a víz felgyülemlését. Ez persze a nyári hőségben nem kellemes, ilyenkor jobb a lábakat felpolcolni, és lehetőség szerint sokáig olyan testhelyzetben maradni, ahol a láb a szívnél magasabban helyezkedik el.
Ha így sem oldódik meg a probléma, érdemes első körben a patikában szétnézni, ahol jó néhány növényi hatóanyaggal rendelkező készítményt lehet kapni. Ezeket azonban sosem ajánlatos megpróbálni házilag előállítani, akárhány recept is található az interneten, mert a növények, melyekből előállítják őket hozzájuk, szinte kivétel nélkül mérgezőek.
Ha még így sem javul a helyzet, keressük fel az orvost. Ilyenkor vízhajtót szoktak adni, ami a vese felé irányítja a szervezetben felhalmozódott vizet, és ezzel tehermentesíti a lábunkat.
És ezeket olvastad már?
Ezeket olvastad már?
Elszomorító dolgok derültek ki a himalájai sóról
A mutatós és drágább rózsaszín sóról sokan hiszik azt, hogy egészségesebb, mint jódozott, asztali rokona. Íme a szomorú igazság.
NosaltyMielőtt nagy baj lesz, így csökkentsd a sófogyasztásod pár apró...
Só nélkül nincs élet, ugyanakkor az se jó, ha túl sokat fogyasztunk belőle. A sót nemcsak ízesítésre, hanem tartósításra is használhatjuk. De hogyan használjunk kevesebb sót?
NosaltyZöldborsó és fogyókúra: tényleg tilos ez a zsenge zöldség, ha...
Itt a friss, zsenge zöldborsó szezonja, sokan vártunk erre egész évben. De vajon ehetünk-e belőle, ha közben már a nyári alakra gyúrunk?
Bodon Judit dietetikusÍgy porciózd az ételt, ha fogyni szeretnél!
A sikeres fogyókúra sok mindenen múlik - ezek közül az egyik legfontosabb, hogy mekkora adag ételeket eszünk. Ehhez adunk most iránymutatást.
Bodon Judit dietetikus(cikkünk forrását pedig erre találod)