Az éttermekben egyre gyakrabban találunk az étel tetején vagy díszítőelemként használt virágokat a tányérunkon. A szemet gyönyörködtető, és - valljuk be, meghökkentő – virágkülönlegességek szépségük mellett még rendelkeznek egy nagyon fontos tulajdonsággal: meg lehet őket enni. A kisebb és nagyobb virágokat díszítésre, az ízek, textúrák és aromák szó szerinti színesítésére is használják világszerte a séfek, és már hazánkban is egyre több tányéron találkozhatunk velünk.
Ne lepődjünk meg, ha a következő éttermi ebédkor ibolyával, körömvirággal, árvácskával, bodzával, büdöskével, kankalinnal, vagy akár pitypanggal nézünk farmasszemet a főfogásunkon vagy a desszertünkön.
Apropó, pitypang, nézd csak, hogy mennyi mindent lehet kihozni belőle! Az orgona ötletes felhasználásához itt adunk jó tippeket.
Fontos tudnunk azonban, hogy nem minden virág ehető. Csak olyan növényeket használjunk, amelyek forrását ismerjük, és biztosan tudjuk, hogy ellenőrzött, megbízható helyről származnak. Kísérletezésnek nincs helye ebben a műfajban, hiszen akár életek is múlhatnak egy-egy elhibázott döntésen. Ha kezdő virágfogyasztók vagyunk, bízzuk magunkat profikra, és gyűjtögetés helyett vásároljunk megbízható hazai termelőktől.
Kárai Dávid kollégánk nemrég a Birds Fruit Gardentől szerzett be szép ehető virágokat.
A hazai termelők közül jó szívvel ajánljuk Nagy Judit, a Kikelet Konyhakert termelőjének növényeit is, de jó hír, hogy a napokban egy szupermarket polcain bukkantunk virágot is tartalmazó salátaösszeállításra:
Az ehető virágok tehát nem csak a külföldi Instagram oldalak és food bloggerek világában léteznek, hanem mi is egyre könnyebben beszerezhetjük őket. Ahogyan a kereslet nő, úgy a termelők is egyre szívesebben foglalkoznak ezekkel a színes apróságokkal. Mi pedig örülünk, hogy a hétköznapjaink is egyre színesebbek lehetnek magyar virágokkal a tányérunkon.
Ezt olvastad az ízHUSZÁR magazinon?
Fölkészültél? Most végre megtudhatod, mi volt a menü Meghan és Harry esküvőjén!