Ha tavasz, akkor növények, és nem is akármilyenek. Ilyenkor már szabad, sőt, illik a kinti, szabadban is boldogan megélő, színes virágos egyedek után ácsingózni. Színesítsük ki a tavaszi kertünket, várjuk így a melegebb napokat, majd a nyarat, hiszen aki a virágot szereti, rossz ember nem lehet! A sötétséget kedvelő, sőt a szárazságot is profin tűrő szobanövények után most lássuk, miket ajánl tavaszra az elledecor:
Kattints a galériára a legszebb tavaszi növényekért:
7 gyönyörű tavaszi virág a kertbe
Krókusz, avagy kerti sáfrány: a maximum 10cm-es magasságot elérő, élénk színekben játszó krókuszok az elsők között jelzik a tavasz megérkeztét. Hálás növény, nem igényel túl sok odafigyelést, viszonylag csekély gondoskodás mellett is képes szépen elszaporodni, ha a világos fekvést, valamint a lazább szerkezetű, homokos talajt biztosítjuk számára.
Árvácska: népszerű dísznövény, mely nemcsak a kerteknek, de a közterületeknek is kedvelt dísze. Szépen mutat balkonládákba és virágágyásokban is. Könnyen lehet magról szaporítani. Beltérben akár már télen vagy kora tavasszal is elvethetjük. Nyáron cserépbe, palántanevelő tálcába vagy szabadföldbe is vethetjük.
Napos, világos vagy félárnyékos helyre ültessük. Rendszeres, de mérsékelt öntözést igényel. Ha eltávolítjuk az elvirágzott részeket, folyamatosan virágozni fog.
Jácint: legjobban a világos, napos és félárnyékos helyeket és a jó vízelvezető képességű, humuszban gazdag talajokat kedveli. Az öntözéssel óvatosan kell bánni, mert túl nedves talajban a hagymák rothadásnak indulhatnak. Elvirágzás után a zöld növényi részeket csak akkor szabad levágni, ha már teljesen elsárgultak és elszáradtak.
Primula (kankalin): az egyik legkedveltebb, és a tél után az egyik legkorábban nyíló virág,z számos csodálatos színben. A virágzó szobanövény nemcsak üde színfolt lehet a lakásban, de olcsó is. A legideálisabb, ha félárnyékos vagy árnyékos helyre tesszük, bár napos helyen is eléldegél, ha elég nyirkos és hűvös helyet biztosítunk számára. Ha tehetjük, a kertben olyan helyet válasszunk számára, ahol tavasszal viszonylag sok fény éri, nyáron viszont nem éri órákon át a nap.
Büdöske (bársonyvirág): a büdöske vagy bársonyvirág a vidékies hangulatú kertek egyik elmaradhatatlan egynyári virága. Roppant ellenálló, jól bírja a tűző napot, a szárazságot, sőt még a tápanyagban szegényebb talajt is. Hasznos is, hiszen a fonalférgeket hatékonyan tartja távol gyökérzete, virágzata pedig a levéltetveket pusztító fátyolkát és zengőlegyet csalogatja.
Petúnia: nagy népszerűségnek örvendő egynyári növény. Kiültethetjük kertbe, cserépbe, felakasztható virágtartóba és balkonládába is, utóbbi kettő talán a leggyakoribb ültetési módja itthon. A petúnia meleget, és sok napfényt igényel, az időjárás viszontagságai, a csapadék és az erős szél viszont kárt tehetnek benne, a fagy szintén ellensége.
Viharos, esős időben, helyezzük védett helyre!
Még több növény itt: