Egy szaftos, egyben sült, ropogós bőrű töltött csirke, melyben anya eldugott 5-6 kedves kis hústűt, esetleg pár golyóbis partifasírt, mely fogpiszkálóval repül a szádba, és akkor a spiccesen lehörpintett martinikben meredező olívás koktélnyársakat hagyjuk is...
Mi most összeszedtük nektek azokat az ételeket, amikkel jobb vigyázni, és nem befalni őket egy szuszra!
Kattintsatok a képre, és nyílik a rizikós ételek galériája!
7 dolog, amit jobb, ha inkább nem nyelsz le
Hústű
Nem tudom, nálatok hogy van, de nálunk a családban kalandos hústűkereső procedúra előzi meg a sült húsok felvágását. „Pedig valahova ide raktam. Nem találom. Te látod?” – anyukám keres, de általában én vagyok, aki talál. Furcsállnám, ha valaki egyben venne a szájába egy akkora falatot, amiben elbújt egy egész hústű, mindenesetre bármi előfordulhat, így mielőtt nekilátnánk, számoljuk össze, mindet kihúztuk-e.
Fogpiszkálós partyfalatok
Megannyi apró szúrószerszám, kiskard. Húsgolyócskák, fasírtok, apró szendvicskék, kókusz- vagy trüffelgolyók. Vigyázzunk, mert némi alkohol után pláne sanszosabb, hogy félrenyelünk egyet.
Kakaópor vagy fahéj a tiramisun/tejbegrízen
Hiába a csodás selymesbarna vastag kakaószórat a tiramisun vagy fahéj a tejbegrízen, igen maró és fullasztó tud lenni, ha véletlen letüdőzzük őket. Mindenesetre legyen kéznél egy pohár víz, jobb félni, mint megijedni. A tejbegrízt meg biztonságossá tehetjük a jó öreg menzás elkeverős technikával. Egyébként a fahéj lenyelésére a neten már évek óta rengetegen vállalkoztak, komplett kihívások zajlanak „Cinnamon Challenge” néven.
Szálkás halak
A legalapvetőbb lenyelhető rizikófaktor a tányérunkon. Ismerek olyat, aki csak a szálkák miatt nem eszik halat, mondván: minek kockáztassam, hogy meghalok? Tény, hogy halvacsoránál érdemes nagyon odafigyelni, és nem nagy falatokban berántotthalazni, mert a szálkát lenyelni nem vicces. Ha meg mégis megtörténik, marad a kenyér, ami állítólag leviszi.
Kósza meggy-, szilva- és barackmagok
A szilvamag mondjuk elég nagy, azt talán észrevesszük, de azt hiszem, mindkettő akkor okozza a legnagyobb ijedtséget, ha egy elvileg magozott valamiben (befőttben, lekvárban, rétesben, pitében) harapunk rájuk, vagy nyeljük le őket. Tartsuk nyitva a szemünket. Ha másért nem, a fogunk épsége érdekében.
Popcorn
A mozik réme – eleve teljesen száraz, szóval ha megvesszük a filmhez vagy kipattogtatjuk a mikróban, készítsünk mellé 3 liter vizet-üdítőt-sört is. A torkonakadási esély nála a legnagyobb, és ehhez jönnek a szemekről leváló apró és borzasztó kukoricahéjak, melyek fogunkra tapadva majd torkunkba jutva sunyi mód sodorhatnak veszélybe minket a film legérdekesebb részeinél.
Ezeket a hasznos konyhai tippeket is lesd meg: