Vegetáriánus vagyok, elsősorban abból az okból kifolyólag, mert nem szeretem a húst. Nem undorodom tőle, nem ráz ki a hideg, ha látom vagy a közelébe kerülök, egyszerűen csak nem rendelkezik akkora élvezeti értékkel számomra, ami miatt értelmét láttam volna, hogy fogyasszam. Ez alapvetően mindig nyitva hagyta annak a lehetőségnek az ajtaját, hogy hússal dolgozzak, még akkor is, ha nem kerül rá sor olyan sokszor. Azonban, ha mégis megesik, próbálom magam az alábbi tippek mentén navigálni a pánik és a kudarc elkerülése végett. Tapasztalatra alapozott tanácsok ezek, így bátran tudom ajánlani őket másnak is, aki neadjisten vega létére bevállalná, hogy nekiáll hússal főzni.
Nézd meg a húsos főzést segítő tippeket, kattints értük a galériára!
5 tipp vegetáriánusoknak, akik húsos főzésre kényszerülnek
Ne undorodj tőle
Tudom, tudom ez valahol nem igazi tanács, hisz’ nem lehet valakinek azt javasolni, hogy ne undorodjon valamitől, ami számára abszolút nem szimpatikus. De tényleg sokat segít, ha nem halott állatként, hanem egyszerűen egy alapanyagként gondolunk a húsokra, ezzel sok kellemetlenséget és ódzkodást megspórolhatunk magunknak.
Kérj bátran segítséget
Nyilván, ha soha nem dolgoztunk még hússal, lövésünk sem lesz arról, hogy milyen receptet érdemes választani kezdőként, mit hol érdemes beszerezni, annak az alapanyagnak hogyan kell kinézni és még sorolhatnám. Ilyen esetekben ne habozzunk felhívni egy húst is fogyasztó jóbarátot, aki jártas ezekben a dolgokban. Hívjuk el vásárolni, esetleg küldjünk neki képeket, videókat a főzés folyamatairól, hogy még alaposabb segítséget tudjon nyújtani.
Higgy a receptnek
Ahogy a segítőkész barátainknak, úgy a receptnek is érdemes hinni: a leírt mennyiségeknek és sütési-főzési időknek. Nekem a legtöbb problémám ez utóbbival szokott lenni: nem tudom, mikor készül el a hús, a megkóstolás nem opció, így maximum a zöldségeknél bevált késes szurkálásra tudok hagyatkozni, persze mindig kissé félénken. Ha tudjuk, hogy sokszor kipróbált recepttel dolgozunk (itt ismét képbe jön a baráti segítség), akkor nem kell ezek miatt aggódni, ugyanis megbízhatunk az ott leírtakban, biztosabbak lehetünk a dolgunkban, mintha saját megérzésre alkotnánk.
Mosogass alaposan
Egy vegetáriánus konyha nincs hozzászokva ahhoz, hogy különböző nyers alapanyagok galibát okozzanak a vágódeszkákon, késeken és felületeken. Ha zöldséggel dolgozunk, még nem a világvége, ha egy napot állni hagyjuk a koszos edényt, azonban húsos főzés esetén elengedhetetlen a minél hamarabbi mosogatás és alapos takarítás. Ejtsük meg ezt közvetlenül a konyhai munka után vagy akár még közben, nehogy baj legyen belőle.
Kérj visszajelzést
Vegaként általában a barátaimnak, családomnak szoktam főzni – és mivel én magam sosem eszem az elkészült ételekből, általában fogalmam sincs arról, hogyan sikerültek az étkek. Ez őrjítő érzés, hiszen a fűszerezés, az átsültség kérdése végig ott zakatol a fejemben: vajon úgy sikerült-e minden, ahogy akartam? Ilyenkor tényleg fontos, hogy megkérdezzük a barátokat az ételről, hogy kikérjük őszinte véleményüket, bár valószínűleg úgyis mondani fogják, hisz’ látni fogják, hogy mindezt értük tettük, szeretetből főztünk, még egy olyan terepen is, amit alapvetően nem érzünk magunkénak.
Néhány egyszerű recept, ami biztos menni fog:
Töltött csirkecomb
Igazi vasárnapi fogás ropogós bőrrel, puha töltelékkel és omlós csirkével! Ez a mi töltött csirkecombunk!
Szaftos bakonyi sertésszelet
A bakonyi módra, vagyis gombával tökéletesre főtt sertésszelet egy klasszikus magyar főétel, amit roppant egyszerűen el lehet készíteni, de ugyanígy el is lehet rontani. Íme egy recept, ...
Részeges csirke parmezánnal
A farsang ünnepi időszaka a szórakozásról szól, ami jobbnál jobb ételekkel és italokkal biztosít minket arról, hogy szükségünk lesz utána a böjtölésre. Épp ezért ajánlott még ...
Ha tetszett ez a cikk, nézd meg legújabb videóinkat is, a legfrissebb tartalmainkért pedig lájkolj minket a Facebookon, és kövess az Instagramon, a Viberen, a TikTokon vagy a YouTube-on!
További (remélhetőleg) hasznos konyhai tippek: