Így készül a tökéletes vegán palacsinta

Tojás és „rendes” tej felhasználása nélkül is süthetünk aranybarnára foltosodó, nagy lapos vegán palacsintákat, amelyeket aztán megtölthetünk kedvünk szerint: édesen, sósan, mindenféle jóval.

A világ általában nem nézi jó szemmel az egyes tradicionális receptek vegánná alakítását, még akkor sem, ha ezekben a transzformációkban semmi szentségtörő nincsen. A vegán palacsinta esete is ilyen: igen, persze, kivesszük a tejet és tojást, de ezzel nem veszítünk semmit, ahogy a végeredményként feltálalt vegán palacsinták sem. Ugyanolyan szép foltosak, könnyedek, a szélük forgácsosan ropogósra sül, a belsejük pedig épp csak kellemesen nyúlós – és a továbbiakban sem térnek el az eredeti verziótól, hisz ugyanúgy megtölthetjük őket lekvárral, gyümölcsökkel és krémekkel vagy zöldséges, sós krémekkel is.

A vegán palacsinta receptjéért kattints a képre!

Alapanyagváltozások

Mindezen külső hasonlóságok ellenére azért mégis akad egynéhány eltérés – elsősorban az elkészítés során – amire nem árt odafigyelni.

Helyettesítenünk kell például a masszában a tojás összefogó erejét egy másik alapanyaggal, amitől ugyanolyan ruganyosak lesznek a kisütött palacsinták. Ezt az állagot legkönnyebben némi keményítő hozzáadásával érhetjük el: csodák csodájára, pont úgy működik majd, mint a tojás.

A sima tejet cseréljük növényire (érdemes valamilyen semleges ízű, tartalmasabb tejet használni, például zabot, mandulát vagy rizst), illetve öntsünk egy kevés olajat is a masszába, hogy az kellően zsíros legyen.

A vegán palacsinta receptjéért kattints a képre!

Míg a sima palacsinta tésztájába nem érdemes cukrot keverni (mert úgy könnyebben odakap, leragad), a vegán recept esetében azért van szükség pár evőkanálnyira, hogy a masszában lévő cukor szép, karamellizált foltokat adjon a kisütött palacsintáknak – ezek a jellegzetes külső jegyek teszik fel majd az 'i'-re a végső pontot.

Néhány hasznos tipp

FONTOS: Ne hagyjuk ki a tészta hűtős pihentetését, különben a palacsinták szakadni fognak, nem maradnak egyben.

Ha az egész masszát egy turmixgépben készítjük, megspórolunk magunknak némi mosogatást, hiszen a konyhai gép kelyhében pihentethetjük is a tésztát, majd abból öntve süthetjük, ha elérkezett az idő.

A vegán palacsinta receptjéért kattints a képre!

A vegán palacsinta teljes receptjét itt találod, mentsd el kedvenceid közé, vagy küldd tovább valakinek, aki szerinted szívesen elkészítené!

Fotók és recept: Lakos Benedek

Ha tetszett ez a cikk, nézd meg legújabb videóinkat is, a legfrissebb tartalmainkért pedig lájkolj minket a Facebookon, és kövess az Instagramon, a Viberen, a TikTokon vagy a YouTube-on!


Még több vegán recept, amit érdemes kipróbálni:

Legújabb receptek

Aranyló tyúkhúsleves

Mi az? Aranyló, illatos, és minden gondra megoldás. Bizony, egy melengető tyúkhúsleves! Az ünnepekre való tekintettel most hoztunk nektek pár egyszerű ötletet, amivel még ízletesebbé ...

Legegyszerűbb franciasaláta

A leggazdagabb majonézes saláta, ami a kis és nagy napokat is különlegessé képes tenni: az alábbi klasszikus franciasaláta-receptet bármikor elkészíthetjük. Nem akar flancolni, de nem is ...

Címlapról ajánljuk

Ismerd meg a bottargát, és azt is elmondjuk, hogy használd...

A bottarga egy különleges gasztronómiai alapanyag, amelyet gyakran neveznek a "tenger aranyának". Azok számára, akik még nem találkoztak vele, a bottarga nem más, mint sózott és szárított halikra, amely különleges ízvilágával azonnal magával ragadja az ínyenceket. Ezt a mediterrán kincset évezredek óta fogyasztják, és ma is nagy becsben tartják a kulináris világban.

Hering András

További cikkek

Top Receptek

Hagyományos édes fánk

Életem első fánkját még lánykoromban készítettem. Kemény lett és száraz. Ezután évek teltek el és eszembe sem jutott, hogy újra nekiálljak. A kisfiam nagy fánkrajongó. Mondjuk is a ...