Sonka, kalács, torma, újhagyma, retek: ezek nélkül nem tudnánk elképzelni a húsvéti lakomát, az biztos. Most a kötelező ételek közül a zöldségekre fogunk koncentrálni, pontosabban arra, hogyan őrizhetjük meg azok friss, harsanós és roppanós állagát, üde ízét, ha jó előre bevásároltunk. Akinek lapul a konyhájában pár csokor retek és újhagyma, az jól figyeljen, jönnek az okos tippek, amelyekkel húsvétig kitart majd a vásárfia!
A retek
Ha kint hagyjuk a kis piros retkeket szobahőmérsékleten, hajlamosak megpuhulni: ilyenkor elveszítik roppanós állagukat, kívülről ráncosak, belülről pedig vizesek lesznek. Még akkor is, ha sötétben, a kamrában hagyjuk őket, megtöppedhetnek.
Az egyik legfontosabb tárolási szabály, hogy hagyjuk rajta a szárat és leveleket a zöldségen: ettől tovább tart majd a frissesség.
Tegyük a csokrokat a hűtőszekrényünk alsó, zöldségtárolásra alkalmas fiókjába, és ha teljesen biztosra akarunk menni, helyezzük a zöldséget egy újra felhasználható fagyasztózacskóba. Nem kell lezárni a tetejét, mert akkor bepenészedhet a retek, azonban a zacskóban nedves környezet alakul ki, amelyben vígan eléldegélnek a kis piros gumók, akár több napig is.
Az újhagyma
Szintén hasonló a történet az újhagymával: a hideg környezetet kedveli, így ezt is tároljuk a hűtőben, az alsó fiókban. Nem kell zacskóba tenni, mert a zsenge, zöld végei könnyedén bepunnyadnak, ilyenkor nyálkásak lesznek, és kellemetlen, fanyar aromát vesznek fel.
Egyik végéből se vágjunk le a hagymából: a gyökérrész és az esetleg elszáradt zöld szárrész is maradjon, ez ugyanis a hosszú frissesség kulcsa.
Ha tetszett ez a cikk, nézd meg legújabb videóinkat is, a legfrissebb tartalmainkért pedig lájkolj minket a Facebookon, és kövess az Instagramon, a Viberen, a TikTokon vagy a YouTube-on!
Még több csodás húsvéti recept vár: