Minden háziasszonynak ugyanaz az álma: egy tökéletes segítőtárs a konyhában.A Vénusz egyedi gyártási technológiájával, és páratlan receptúrájával előállított termékeivel 1952 óta adja meg ezt nekünk!
{ GALÉRIA = title:Finoms%C3%A1gok%20V%C3%A9nusz%20s%C3%BCt%C5%91olajjal, 1,2,3,4,5,6,7 }
2013. február 1. és április 30. között, a készlet erejéig kapható a Vénusz legújabb speciális terméke, az Omega-9-et tartalmazó Fritopti sütőolaj, amellyel mesterien elkészíthetjük ropogós, aranyló panírköntösbe bújtatott ételcsodáinkat. A Nosalty csapata egy kellemes vacsoraest keretében ismerkedhetett meg eme kiváló termék profi tulajdonságaival, a hangulatos SzerecsenDió lakáséttermében.
Lássuk tehát, hogy milyen nagyszerű tulajdonságokat tudhat magáénak a Vénusz új sütőolaj csodája:
- A Fritoptit más sütőolajokkal szemben jóval hatékonyabban veszi fel a harcot a magas hőhatásokkal, vagyis sokkal nehezebben ég el, így akár 6 alkalommal is felhasználható,
- A bő olajban készülő ételek, mint például: a rántott hús, a sült burgonya, a kelt tésztás fánkok vagy az Orly-tésztában (sörtészta) sült zöldségek, halfélék számára a legideálisabb sütőolajnak bizonyult magas Omega-zsírsav tartalmának köszönhetően, amelyet az egyedülálló 15%-os Fritoptit, nemesített napraforgómagból előállított étolaj mennyisége ad meg.
- Laboratóriumi kutatómunka eredményezi továbbá a Vénusz Fritoptit sütőolaj kiváló minőségét, mely szerint az újfajta sütőolaj többszöri használata után is ínycsiklandozó, friss, ropogós sült burgonyát készíthetünk.
Ki ne szeretné a megunhatatlan kívül ropogós, belül omlós, mennyei rántott húst?Az igazi rántott hús készítésének fortélyait a Vénusz szakácsmestere osztotta meg velünk.
Előkészítés:
- A hús előkészítésének első lépéseként érdemes határozott mozdulatokkal, de finoman kiklopfolnunk a rántani szánt hússzeleteinket. Így a rostok kellőképpen felpuhulnak, de ehhez a művelethez nem feltétlenül szükséges klopfolót használnunk, erre a célra az öklünk vagy egy kés nyele is teljesen megfelelő.
- A kiklopfolt hússzeleteket enyhén sózzuk, borsozzuk. Bátran használhatunk bors- illetve sóőrlőt. A házi zsemlemorzsa természetes ízharmóniát kölcsönöz a friss, ropogós rántott, olajban sült ételeknek, ezért érdemes a panírozás során a sütőben előzőleg kiszárított, kenyér- és zsemlemaradékokból reszeléssel készített morzsát használnunk.
- Panírozásnál a lisztet szitáljuk át felhasználás előtt, és erre a célra csak finomlisztet használjunk.
Panírozás:
- A húst először lisztbe, majd felvert tojásba, végezetül pedig a durvára reszelt házi zsemlemorzsába forgatjuk.
- A lisztbe forgatott húsokról jól rázzuk le a felesleges lisztet, hogy a tojás alaposan rátapadhasson.
- A felesleges tojást is jól csorgassuk le a húsról, mielőtt zsemlemorzsába forgatnánk.
- Ügyeljünk arra, hogy a hússzeletekre csak annyi zsemlemorzsa kerüljön, amennyit magától felvesz.
Tipp:Az ínyenc zsemlemorzsa elkészítéséhez reszelt citromhéjat, parmezán sajtot, apróra vágott rozmaringot, kakukkfüvet vagy különböző magvakat is használhatunk.
Sütés:
- A rántott ételek készítésénél érdemes olyan Vénusz sütőolajat választanunk, amely Omega-9-ben gazdag. Így a sütőolaj magas zsírsavtartalmának köszönhetően az sokáig megőrzi minőségét, jobban bírja a hőt sütés közben, és a benne készült étel is nehezebben ég meg.
- Az olaj hőmérséklete akkor a legmegfelelőbb a sütéshez, amikor a serpenyőben mindenütt egyformán serceg, de még nem bugyborékol.
- A vastagabb, vagy csontos húsokat fedő alatt 10 percig kell sütni, sütés közben pedig egyszer megfordítani. Ügyeljünk arra, hogy csak az utolsó öt percben emeljük le az edényről a fedőt, így a panír ropogós marad. (x)
Próbáld ki, és kápráztasd el te is családodat farsangi fánk receptjeinkkel! >>