Úgy sem jó, ahogy te csinálod - avagy viták és konfliktusok a konyhában

Most nem a tányértörős, üvegcsörömpölős vitákról lesz szó, hanem az apró, mégis idegesítő konfliktusokról, amik minden konyhában előfordulnak: még a tiédben is.  

A konfliktusok egyik legjellemzőbb tere a konyha. „Ahány ház, annyi szokás” - ez a mondás tökéletesen passzol ide. Legyen szó a mosogatásról vagy éppen a főzésről: mindenkinek megvannak a sajátos szokásai és berögződései, amit otthonról hoz magával.

Hajlamosak vagyunk ragaszkodni az igazunkhoz, és ha netán a mosatlan gyűjtésének helyéről alkotott véleményünk ütközik, akkor ott bizony lesz veszekedés.

Nálunk rendszeresek az ezzel kapcsolatos apró-cseprő viták, amiknek igazából nincs jelentőségük, de ha épp olyanunk van, az egész estét duzzogva tudjuk eltölteni.

Egyszer és mindenkorra járjunk a végére ezeknek a konyhai vitáknak!

  • SZIVACS

Sok helyen téma, hogy akkor hol is van a mosogatószivacs helye a konyhában: mosogatóban vagy a pulton. Igaz, nálunk ez nem túl gyakori, mert leginkább én mosogatok, de én a pultra esküszöm: kimosva, száradva.

  • SZELLŐZTETÉS

Közben vagy utána? A legtöbben hülyét kapnak a főzés utáni szagoktól. De mi a legjobb: főzés közben szellőztetni, vagy utána egy kereszthuzattal kivinni a reggeli bundáskenyér szagát?Sajnos a legtöbb szagelszívó fabatkát sem ér, így bevallom én mindkettőben hiszek: legyen közben is szellőztetés, meg utána is egy nagy!

  • KONYHARUHA

A főzés elengedhetetlen része, viszont a helye egyáltalán nem kőbevésett. Praktikus a főzés közben begyűrni a nadrágunkba, hogy mindig kéznél legyen? Vagy a helyén legyen felakasztva? Tök mindegy? Ebben rossz vagyok, mert nekem mindig ott van, ahol épp szükségem lesz rá. Mindenhol. Hehe!

  • KUPAK

Mert ugye minden folyadék párolog, csak a mértéke más. Ez igaz a mosogatószerre, a tusfürdőre és minden folyadékra. Egyszer lehetne egy kisérletet csinálni, hogy hány év alatt párologna el egy flakon mosogatószer. És akkor végre leszállhatnának rólam, hogy néha nyitva felejtem a kupakot!

  • MOSATLAN

Ez a legvitatottabb téma nálunk. Párom utálja, hogy "mocsár" jön létre a mosogatóban, és a munkafelületen szereti gyűjteni a dolgokat. Nekem szent meggyőződésem, hogy a mosatlant a medencében kell gyűjteni. A konyha kicsi méretéből adódóan kicsi az egyetlen egy mosogatómedence, a szárító is, így egyszerre kevés dolgot tudok elmosogatni: tehát a legjobb, ha a medencében gyűjtöm, ezzel is öszöntözve magam arra, hogy ne halmozódjon fel a mosatlan. Na erre varjatok gombot!

Nálatok ez hogy működik?
(A többi kérdéshez lapozz tovább!)

Ezeket olvastad már?

Legújabb receptek

Aranyló tyúkhúsleves

Mi az? Aranyló, illatos, és minden gondra megoldás. Bizony, egy melengető tyúkhúsleves! Az ünnepekre való tekintettel most hoztunk nektek pár egyszerű ötletet, amivel még ízletesebbé ...

Legegyszerűbb franciasaláta

A leggazdagabb majonézes saláta, ami a kis és nagy napokat is különlegessé képes tenni: az alábbi klasszikus franciasaláta-receptet bármikor elkészíthetjük. Nem akar flancolni, de nem is ...

Címlapról ajánljuk

Ismerd meg a bottargát, és azt is elmondjuk, hogy használd...

A bottarga egy különleges gasztronómiai alapanyag, amelyet gyakran neveznek a "tenger aranyának". Azok számára, akik még nem találkoztak vele, a bottarga nem más, mint sózott és szárított halikra, amely különleges ízvilágával azonnal magával ragadja az ínyenceket. Ezt a mediterrán kincset évezredek óta fogyasztják, és ma is nagy becsben tartják a kulináris világban.

Hering András

További cikkek

Top Receptek

Hagyományos édes fánk

Életem első fánkját még lánykoromban készítettem. Kemény lett és száraz. Ezután évek teltek el és eszembe sem jutott, hogy újra nekiálljak. A kisfiam nagy fánkrajongó. Mondjuk is a ...