A trükk, ami segít kideríteni, miért sárgulnak a növényed levelei

Megszakad a szíved, ha meglátod a besárgult levelű szobanövényeidet? Szerencsére akad egy gyors és pénztárcabarát megoldás, amellyel seperc alatt kiderítheted, mi okozza a bajt!

Tudni szeretnéd, miért sárgulnak be a szobanövényeid levelei? Eleged van abból, hogy mindig le kell vágnod a kedvenc növényed elsárgult leveleit? Lehetséges, hogy a túl sok napfény vagy a nem megfelelő öntözés okozza a problémát. De a talaj magas pH-értéke, a tápanyaghiány vagy a kártevők és a gombás fertőzések is okolhatók a sárga levelekért. Annak érdekében, hogy kiderüljön mi okozza a bajt, egy igazán hétköznapi élelmiszerre lesz szükséged. Az ecetre!

A trükk, ami segít kideríteni, miért sárgulnak a növényed levelei

Az ecet lesz a megoldás

Egyes növények, például a pozsgások egyáltalán nem szeretik a meszet, mert az lúgos kémhatásúvá teszi a talajukat. Így, ha az említett növényeket lúgos talajba ülteted, akkor könnyedén besárgulhatnak a leveleik. A savas földet kedvelő növények közé tartozik ugyanakkor az afrikai ibolya, a gardénia, a filodendron és a könnyezőpálma. Nem tudod, hogy a besárgult levelű növényed földje magas mésztartalmú-e (tehát lúgos kémhatású)? Akkor teszteld ecettel!

Ehhez vegyél ki egy evőkanál földet a szóban forgó növény cserepéből, majd önts rá egy kevés ecetet. Ha a keverék pezsegni kezd, akkor meszet vagy tudományosan kalcium-karbonátot tartalmaz a föld, tehát lúgos, így savanyítani kell...egy kevés ecettel!

Ez a teszt tehát megmondja, hogy növelned vagy csökkentened kell-e a föld savasságát. Tehát az ecet, pontosabban az ecetben lévő ecetsav segít.

De egy kis kanál almaecet nemcsak növeli a talaj savasságát, hanem bónuszként segít a kártevők elleni védekezésben is. Ettől független egyes kertészeti szakértők kétségbe vonják, hogy az ecet képes-e csökkenteni a talaj pH-értékét. Szerintük ugyanis az ecet hatása múlékony, mivel a későbbi öntözések vagy esőzések során eltűnik a földből, vagy a mikroorganizmusok gyorsan elfogyasztják. Ha pedig túl sok ecetet használsz, akkor ezzel akár károsíthatod a növény gyökereit. Elvégre gyomirtóként is szokták használni...

Szükség esetén használhatsz akár műtrágyát is a talaj savanyítására. A lényeg, hogy bánj óvatosan az ecettel, és akkor nem lesz baj.

Forrásunk volt.


Még több növényes érdekesség itt:

Hirdetés

Támogatott tartalom

Sütés-főzés kockázatok nélkül – így lehet füstmentes az ünnep

Hoppá, ez odaégett! Ugye veled is előfordult már hasonló az ünnepi kapkodásban? Nem vagy egyedül – az ünnepek során a sietség ugyanúgy rossz tanácsadó lehet, mint a rutin. Mindegy, hogy a gyakorlatlanság, a túlzott magabiztosság vagy egy rosszul értelmezett régi recept miatt sütöd túl kissé az ételt, az eredmény ugyanaz: nem lesz olyan egészséges, mint amilyen lehetne. Állj meg egy pillanatra még az ünnepek előtt, és gondold végig, mit tehetsz, hogy ne csak ízletesek, de táplálóak is legyenek az ünnepi finomságok.

Hirdetés

Támogatott tartalom

Téli feltöltődés a büki termálvíz erejével

Képzeljük el a pillanatot, mikor a szobából vagy akár a medencéből szemléljük a szállingózó hópelyheket, és lelkünket a megnyugvás szelleme járja át. Az év legzordabb, mégis csodás időszakában megérdemlünk egy kis kényeztetést, finom falatokat, lágy illatokat és stresszoldó kezeléseket.

Legújabb receptek

Panettone cukorbetegeknek

A kalács tésztája nagyon könnyű és laza annak ellenére. hogy tönkölyliszttel készült. Ünnep előtt pár nappal megsüthetjük, majd száraz, hűvös helyen konyharuhával letakarva ...

Címlapról ajánljuk

További cikkek

Top Receptek

Hagyományos édes fánk

Életem első fánkját még lánykoromban készítettem. Kemény lett és száraz. Ezután évek teltek el és eszembe sem jutott, hogy újra nekiálljak. A kisfiam nagy fánkrajongó. Mondjuk is a ...