A töltött csirke egy viszonylag gyakran készített finomság a hazai konyhában, ám a töltött csirkecomb, azaz csak a combok megtöltése mintha sokaknak egy nehezebben kivitelezhető feladatnak tűnne. Pedig egyáltalán nem nehéz elkészíteni, cserébe nagyon finom ételről van szó.
Milyen csirkéből a legjobb a töltött csirkecomb?
Ahogy minden húsfélénél, úgy a csirke esetében is fontos szempont, hogy tényleg jó minőségű legyen, és mivel finom és laktató töltelékkel töltjük meg, így kiadósabb is lesz, tehát megéri beruházni a minőségi, kapirgálós csirkére. A combok minden esetben legyenek bőrösek, hiszen a bőr alá töltjük be a tölteléket, és arra is figyeljünk, hogy egész combot válasszunk, azaz a csirke felső és alsó combrésze ne legyen elválasztva egymástól.
Hova töltsük?
A hús előkészítésénél arra kell figyelnünk, hogy úgy válasszuk el a csirke bőrét a hústól, hogy az sehol se szakadjon meg, a ruganyos bőrt a legkönnyebben az ujjunkkal tudjuk lehúzni a húsról, a csirkecomb felső részétől haladva próbáljuk egészen a comb aljáig felfejteni a bőrt. Ide, ebbe a zsebbe kerül majd a töltelék.
Mi legyen a töltelék?
A töltelék tekintetében rengetegféle recept és ajánlás létezik, sokaknak vannak régi családi megoldásai, vannak, akik csirkemájjal, mások gombával, megint mások pedig apróra vágott paprikával dúsítják a tölteléket. A legfontosabb, hogy ne áztassuk el a masszát, dolgozhatunk friss, kockára vágott kenyérrel, de szikkadt zsemlével is, amihez kevés vizet vagy tejet adunk, de épp csak annyit, hogy egy formázható tölteléket kapjunk. A töltelékbe hagyományosan kerül apróra vágott petrezselyem, hagyma, fokhagyma, sokan adnak hozzá még egy kevés pirospaprikát is.
A masszát egy tojással együtt jól formázhatóra gyúrjuk, ha pedig máj is kerül a töltelékbe, akkor azt előtte kevés zsíron vagy olajon lepirítjuk.
Ezt a masszát aztán kézzel vagy kanállal betöltjük a csirkébe, és ha marad esetleg még belőle, akkor azt egy másik tűzálló tálba rendezve a csirkével együtt megsüthetjük.
Hogy süssük?
A töltött csirkecomb természetesen a legjobban a sütőben készül el, magas hőmérsékleten, 180-200 fokon nagyjából egy óra alatt szép pirosra sül. Hústűvel tudjuk ellenőrizni, hogy puhára sült-e a csont mellett is a hús. Leginkább valamilyen krumplis köret illik hozzá, de ugyanúgy nagyon finom rizzsel vagy egy könnyű salátával is.
Ha tetszett ez a cikk, nézd meg legújabb videóinkat is, a legfrissebb tartalmainkért pedig lájkolj minket a Facebookon, és kövess az Instagramon, a Viberen, a TikTokon vagy a YouTube-on!
Még több izgalmas konyhai tipp: