Miközben Bernáth József séf körbenézett az éppen lázasan habverőkkel kalimpáló versenyzők között, vizsgáztatta Tituszt, aki kis segítséggel felmondta a szuflékészítés legfőbb ismérveit, íme a kiegészített verzió:
Állag
A szuflé alapja egy homogén anyag, ha darabos, sülés közben nehezen lehet biztosítani megfelelően kész állagát, miszerint: kívül könnyű, de roppanós, belül szinte folyós, de átsült legyen.
Ízesítés
A kevesebb több: tehát ne ízesítsük túl. A túlízesített szuflé íze inkább hasonlít egy sűrű zöldség- vagy gyümölcskrémlevesre. A legkellemesebb ízvilágot maximum egy-két összetevő adja ki, édes és sós példa: 1. Csokoládé, narancslé és narancshéj, 2. Csirkemáj, só, bors, zsálya.
Forma kikenése
A szuflét ugyan a sütőformában tálaljuk, de jó esetben aki fogyasztja, szeretné az egészet kikanalazni. Ezt úgy érhetjük el, ha a sütőformát vajjal bőven kikenjük. Ugyanakkor a tészta nem emelkedik ki a formából, ha nincs egy kis vajas segítsége.
Időzítés
Ha tölteléket, vagyis ganache-t készítünk a szufléhoz, akkor azt érdemes egy nappal korábban összeállítani és behűteni. Egyébként az alap bekeverése után egyből süssük és tálaljuk a szuflét, csak frissen jó! Ez azt jelenti, ha vendégeknek akarunk kedveskedni vele, akkor úgy 30 percre el kell hagyjuk a terepet.
Sütési hőfok
Szuflésütéshez elegendő 160 fokra előmelegíteni a sütőt, máskülönben mire a belseje is kész lenne, addigra túlpirul a teteje. Egy hagyományos formában készült, jól bekevert szuflé maximum 15 perc alatt el kell, hogy készüljön.