Eláruljuk a tökéletes MADÁRTEJ titkát – Ezt még nyáron is megéri összedobni

Egy könnyed, krémes madártejet a nap bármelyik részében elkészíthetünk, ahhoz pedig, hogy tökély legyen a végeredmény, van néhány szuper egyszerű tippünk.

A madártej egy francia eredetű desszert, neve azonban sokak számára rejtély, de nyilvánvalóan aligha van köze a madarakhoz. Az édes tejsodóba előszeretettel rakunk selymes habgaluskát, fogyasztani pedig inkább hidegen szeretjük, mi pedig most olyan változatot is mutatunk, amelybe a nyárról maradt édes bogyós gyümölcsöket is bátran beletehetjük.

De miért a madárnak a teje?

Na jó, egy kevés köze mégiscsak van a madarakhoz, bár a kifejezés pontos eredetét aligha lehet megtalálni.

Az egyik értelmezés szerint a madártejen úszkáló tojáshabok olyanok, mint ha kis fehér madarak lennének. Egy másik felvetés szerint úgynevezett vándorkifejezésről van szó, amely egy annyira finom ételt jellemez, hogy csak elképzelni tudjuk. A Magyar Nyelv nevezetű közösségi oldal szerint az elnevezés a latin lac gallinaceum (tyúktej) kifejezésből ered, a szó pedig az annak forrásául szolgáló ógörög „madarak teje” – kifejezés tükörfordítása.

Na de mi kell ahhoz, hogy selymes, lágy és tényleg elképzelhetetlenül finom legyen a madártejünk?

Hozzávalók 4 adaghoz: 4 db tojásfehérje, 1 csipet só, 2 evőkanál porcukor, 800 ml tej, 1 db vanília, 4 db tojássárgája, 70 g cukor, 1 csipet só.

A tojásfehérjét egy csipet sóval kezdjük el kemény habbá verni, majd adjuk hozzá a két evőkanál porcukrot, és verjük teljesen keményre. A tejhez adjuk hozzá a vaníliarúd kikapart magjait, majd forraljuk fel, és kanállal szaggassunk bele a tojáshabból galuskákat. Két-három percig főzzük, majd óvatosan fordítsuk meg, újabb két-három perc, és már szedhetjük is ki őket egy üres tálba.

A tojássárgáját egy csipet sóval és a cukorral keverjük jó habosra, öntsünk hozzá egy keveset a langyos tejből, majd azonnal keverjük simára. Adjuk hozzá a maradék tejet, keverjük el, és öntsük vissza az egészet az edénybe.

Alacsony lángon, folyamatosan kevergetve addig főzzük, amíg szépen be nem sűrűsödik, majd hagyjuk kihűlni. Tegyük a tetejére a galuskákat, és az egészet rakjuk be a hűtőbe legalább 2-3 órával azelőtt, hogy tálalni szeretnénk.

A tálaláshoz használjuk ki a nyár végéről maradt mennyei ízű bogyós gyümölcsöket: dobjunk a desszert tetejére málnát, ribizlit, áfonyát vagy szedret.

Egy kevés gyümölcstől még finomabb lesz a desszert, a kissé fanyar bogyók enyhítik az édes ízt, ráadásul a tálalást is feldobják a piros és lila árnyalatok!

A klasszikus madártej teljes receptjét itt találod, mentsd el kedvenceid közé, vagy küldd tovább valakinek, aki szívesen elkészítené.

Ha tetszett ez a cikk, nézd meg a legújabb videóinkat is, a legfrissebb tartalmainkért pedig lájkolj minket a Facebookon, és kövess az Instagramon vagy a YouTube-on!


Másra vágysz? Ezeket a recepteket is próbáld ki!

Legújabb receptek

Céklaravioli

Hideg előétel céklából nagyszerű ricottás-parmezános-citromhéjas töltelékkel, pont olyan, mint a legjobb olasz ravioli, csak még színesebb, ízletesebb. Nagyszerű lisztmentes ünnepi ...

Céklacarpaccio

Húsmentes carpaccio céklával. A hajszálvékony céklaszeleteket csodálatosan tálalhatjuk mandulaszósszal, zöldsalátával, csírával, magokkal, bogyós gyümölcsökkel, akár ...

3 napos mézeskalács-sajttorta

Egy igazi fűszeres karácsonyi finomság. A nevét azért kapta, mert a mézeskalácsok és a torta pihentetési ideje miatt 3 nap alatt készül el. Kóstoljátok meg! :)

Címlapról ajánljuk

További cikkek

Top Receptek

Hagyományos édes fánk

Életem első fánkját még lánykoromban készítettem. Kemény lett és száraz. Ezután évek teltek el és eszembe sem jutott, hogy újra nekiálljak. A kisfiam nagy fánkrajongó. Mondjuk is a ...