Ezekre figyelj vásárláskor, ha tökéletes húsvéti sonkát szeretnél

A húsvéti sonka vásárlásánál több szempontot is figyelembe kell vennünk, ha jó minőségű húst szeretnénk tálalni. Vegyük végig együtt, mi mindenre kell ügyelnünk ahhoz, hogy tökéletes legyen a sonkánk.

Ma már annyiféle húsvéti sonka közül választhatunk a boltok húsvéti kínálatában, hogy könnyen elveszünk a különböző fajták és márkák között. Füstölt-főtt-kötözött, gyorspácolt, frikandó, lapocka, melyiket mikor érdemes megvenni, és melyek azok a húsvéti sonkák, amelyeket jobb elkerülni? Segítünk!

Egy szép sonka metszete

Az első és legfontosabb: mekkora kell?

A vásárlás során érdemes előre mérlegelnünk, mennyi sonkára lesz szükségünk. Ha csak az ünnepi étkezésekkor szeretnénk sonkát enni, két emberre nagyjából 70 dkg - 1 kilogramm közötti sonkát érdemes választani. Egy négy fős család esetében érdemes lehet inkább 2 kilogrammot vásárolni, hogy mindenkinek bőven jusson a finom szeletekből, nagyobb családi vagy baráti étkezésekre pedig le kell vadásznunk a 3-5 kilós sonkákat is. Ne féljünk attól, hogy ránk romlik a maradék, ha nem fogyna el az összes sonka, érdemes belőle ilyen laktató fogásokat készíteni:

Kötözött sonkát vennék, de melyik a jó?

A kötözött sonka vásárlása nagy lutri, főleg akkor, ha még vákuumcsomagolásba is van burkolva. Ilyenkor a szín és a sonka állaga, keménysége lehet a segítségünk. A sonka külseje legyen bordó, egységes színű, ha nagyobb zsírréteg vonja körbe, inkább válasszunk másikat, illetve nyomkodjuk meg a sonkát! A sonka akkor jó, ha nem túl puha, de nem is kőkemény, valamint nyomásra nem szabad, hogy a sonkából nedvesség távozzon, ez ugyanis a silányabb minőségű hústermékre utalhat.

Könnyebb a dolgunk akkor, ha már félbevágott sonkát választunk, így ugyanis belelátunk a húsba, ami akkor jó, ha bordó, sötét rózsaszínű, a húsban pedig nincsenek véraláfutások. Bőrös sonka esetén a bőrnek egységes színűnek kell lennie, és nem lehet rajta szőr!

Vásárláskor mindenképpen érdemes kikérni a hentes véleményét, főleg akkor, ha nagyobb a választék, sonkát pedig csak megbízható forrásból vásároljunk, így elkerülve az olcsó, silány és rossz minőségű termékeket.

A jó minőségű sonkákat az üzemekben hat, de akár nyolc hétig is érlelhetik, a hentes szerint pedig azért sem érdemes nagyvállalatok vákuumfóliás sonkáit választani, mert azokat gyorspácolással készítik, sok esetben silányabb alapanyagokból.

Forrásunk volt.


Ezek a cikkek is segítségedre lehetnek a húsvéti készülődésben:

Hirdetés

Támogatott tartalom

Hirdetés

Receptverseny

MUM, de jó! Bosch Ünnepváró Receptverseny indul

Van egy ünnepi recepted, aminek az elkészítéséhez több konyhai eszközt is használsz? Minél izgalmasabb a folyamata, annál nagyobb az esélyed, hogy nyerj egy Bosch konyhai robotgépet a most induló receptversenyünkön, görgess, és nézd meg a részleteket!

Legújabb receptek

Címlapról ajánljuk

További cikkek

Top Receptek

Hagyományos édes fánk

Életem első fánkját még lánykoromban készítettem. Kemény lett és száraz. Ezután évek teltek el és eszembe sem jutott, hogy újra nekiálljak. A kisfiam nagy fánkrajongó. Mondjuk is a ...