Ma már szinte nincs olyan téma, ami ne kerülne elő a TikTokon, így természetesen a szépségápolás is szerepet kap a platformon. Az egyik új őrület pedig nem más, mint hogy a nők citromot használnak a hónaljuk ápolására. A videókban azt ígérik, hogy a citrus használatával az érzékeny bőrfelület színe világosabb lesz, sőt a kellemetlen szagok is megelőzhetők vele.
Miért is hasznos ez?
A test hajlataiban az ember bőre általában sötétebb, és ez azokra a területekre is igaz, ahol redők vannak, illetve ahol a felület rendszeres dörzsölődésnek van kitéve. Ilyen a hónalj is, ahol még a borotválkozás, illetve más szőrtelenítési módszerek is „traumatizálják” a bőrt, így az elszíneződhet. Ezért is jöhet jól egy-egy trükk a felület világosítására.
Ami pedig a szagokat illeti, egyre többen kezdenek elfordulni a hagyományos izzadásgátlóktól. Ennek több oka is lehet: az ilyen készítmények rosszat tesznek a bolygónak a műanyagból készült csomagolás vagy a spray-s kivitel miatt, ráadásul a formuláikban olyan összetevők is lehetnek, mint az alumínium, ami kifejezetten egészségtelen.
Hogyan működik pontosan a citromos trükk?
Nos, a felhasználók először félbevágják a citromot vagy felszeletelik, majd egyenesen bedörzsölik vele hónalj felületét, és várják, hogy a leve felszívódjon. Akadnak olyanok is, akik először kifacsarják a citrom levét, majd úgy oszlatják el a bőrön, míg mások szódabikarbónával keverik el azt az ideális hatásfokért. Egyes felhasználók pedig lime-ot használnak citrom helyett.
@magdalinejanet My abuelita knew what’s up 😇 #beautyhack #underarmhack #lemon #lemonhack #lemonbeauty #makeup #fyp #makeuptiktok ♬ original sound
Biztonságos a módszer?
Alapvetően egy természetes módszerről van szó, így nem veszélyes, de azért érdemes szem előtt tartani néhány dolgot. Az egyik, hogy a citrom nagyon savas, ezért lehet, hogy egyeseknél irritációt, érzékenységet okoz. Egyes bőrtónusok ráadásul gyulladással reagálhatnak egy ilyen irritációra, ami hiperpigmentációhoz vezethet.
Emellett a citrom a szagokat is megszüntetheti, mivel elpusztítja az okozó baktériumokat. De a fent említett tényezők miatt – azaz, hogy nem túl kíméletes az eljárás – célszerűbb inkább a hagyományos dezodorok mellett maradni, és azok között megtalálni a természetes, bőrazonos megoldást.
Még több szépségápolás: