4 tévhit az ételmaradékokkal kapcsolatban, aminek ne dőlj be

Pont megfelelő adag ételt készíteni még a leggyakorlottabb szakácsoknak sem mindig sikerül, emiatt gyakran ránk marad a maradék, amit általában elcsomagolunk. De mégis hogyan fogyaszthatjuk ezeket, hogy semmi baj ne legyen? Eloszlatjuk a tévhiteket!

Bármennyire is kiszámoljuk az adagokat, néha előfordul, hogy marad a főztünkből. Sokan nem szeretnek maradékot enni, mert félnek az esetleges betegségektől, pedig ha betartunk néhány szabályt, akkor bátran fogyaszthatjuk őket.

4 tévhit az ételmaradékokkal kapcsolatban, aminek ne dőlj be!

A maradékot hidegen is megehetjük

Sajnos ez az egyik legnagyobb tévhit. Mindenképpen érdemes megmelegíteni az ételeket, hiszen az esetleges veszélyes kórokozók elpusztításához minimum 74 Celsius-fok szükséges. Ezt egy ételhőmérővel tudjuk a legjobban leellenőrizni.

A fagyasztás megöli a kórokozókat

Az igaz, hogy a fagyasztás lelassítja a baktériumok stb. szaporodását, de nem öli meg őket. Ha le szeretnénk fagyasztani a maradékot, amit már egyszer kihűtöttünk, érdemes először felmelegíteni, hogy eltávozzanak belőle az esetleges kórokozók, majd utána a fagyasztóba tenni.  

A mikrózás segít a kórokozók elpusztításában

A mikrohullámú sütő kintről befelé haladva melegíti át újra az ételeket, de így bizonyos részek hidegek maradhatnak, és ott a baktériumok, gombák stb. tovább szaporodhatnak. Ezért érdemesebb inkább lábasban vagy sütőben újramelegíteni az ételeinket.

Ha nem rossz az illata, megehetjük

Sokan azt gondolják, hogy a maradék biztonsággal fogyasztható, amíg jó az illata. Pedig ez egy hatalmas butaság, hiszen az ételben lévő kórokozókat nem látjuk, nincs se ízük, se szaguk. Ezért ha 3 nap alatt nem fogyott el az adott étel, akkor fagyasszuk le, vagy dobjuk ki. Semmiképp ne együk meg!


Receptek, ha megmentenéd a maradékot:

Forrásunk volt.

Legújabb receptek

Aranyló tyúkhúsleves

Mi az? Aranyló, illatos, és minden gondra megoldás. Bizony, egy melengető tyúkhúsleves! Az ünnepekre való tekintettel most hoztunk nektek pár egyszerű ötletet, amivel még ízletesebbé ...

Legegyszerűbb franciasaláta

A leggazdagabb majonézes saláta, ami a kis és nagy napokat is különlegessé képes tenni: az alábbi klasszikus franciasaláta-receptet bármikor elkészíthetjük. Nem akar flancolni, de nem is ...

Címlapról ajánljuk

Ismerd meg a bottargát, és azt is elmondjuk, hogy használd...

A bottarga egy különleges gasztronómiai alapanyag, amelyet gyakran neveznek a "tenger aranyának". Azok számára, akik még nem találkoztak vele, a bottarga nem más, mint sózott és szárított halikra, amely különleges ízvilágával azonnal magával ragadja az ínyenceket. Ezt a mediterrán kincset évezredek óta fogyasztják, és ma is nagy becsben tartják a kulináris világban.

Hering András

További cikkek

Top Receptek

Hagyományos édes fánk

Életem első fánkját még lánykoromban készítettem. Kemény lett és száraz. Ezután évek teltek el és eszembe sem jutott, hogy újra nekiálljak. A kisfiam nagy fánkrajongó. Mondjuk is a ...