Személyre szabott sushi? Úgy tűnik, egy japán cég, az Open Meals most erre vállalkozott - méghozzá saját, szubjektív táplálkozási igényeinkhez viszonyítva, tudományos alapra fektetve gyártja nekünk a sushit.
A 3D-nyomtatóval készült falatok egészen konkrétan a fogyasztók nyál- vizelet- és székletmintái alapján készülnének - ezeket elemezve állítanák fel a diagnózist az alanyok tápanyagigényeit illetően. Szóval mindenki azt kapná, amire a testének TÉNYLEG szüksége van.
A projekt megálmodói egy olyan, Sushi Singularity elnevezésű étteremben gondolkodnak, amely robotikus karokkal ellátott 3D-nyomtatókkal működne, a gépbe táplált egyéni adatokkal - így alkotnák meg a falatokat.
Nyomtatott sushijukat már tavaly bemutatták - a dolog lényege, hogy az érdeklődők egy digitális tápanyagplatformba (illetve -ból) töltenék fel és le adataikat, ez az adatbázis össze lenne kötve a nyomtatóval, ami ehető zseléből készítené a pixelsushikat - ezekben pedig minden tápanyag, amiből az illető hiányt szenved, koncentráltan lenne jelen.
A legfontosabb viszont, hogy a tervezők mintát vennének a felhasználóktól, ez biztosítaná a valóban tudományos alapokat. A mintákat csinos kis szettben kérnének be tőlük - székletet, nyálat és vizeletet.
A megvalósítást 2020-ra tervezik - az ötlet mindenképpen futurisztikus.
Ezt láttad már az ízHUSZÁR magazinon?
Dinara Kasko az egyik legnagyobb zseni, ha cukrászatról van szó - nem bírunk betelni vele