A különböző étvágycsökkentő termékeknek, tablettáknak és italporoknak köszönhetően szinte már el sem tudjuk képzelni, hogy természetes, egyszerű módszerekkel is el lehet érni, hogy kevesebbet egyen az ember. Most elmondjuk, mik a leghatékonyabb étvágycsökkentő módszerek, amelyek segítenek a fogyásban, koplalás nélkül.
Egészséges és szuper tápláló receptjeinkből:
Langyos fodroskel-saláta minden földi jóval
Ez egy hűvös időjáráshoz illő, különleges és kiadós saláta, ami gazdag ízeivel és intenzív, zöldes színeivel teljesen levesz minket a lábunkról. A fő és leglaktatóbb ...
Mogyoróvajas-datolyás zabkása
Hoztunk nektek egy újabb napindító főtt zabkása variánst, amit az amerikai mogyoróvajas-lekváros szendvics ihletett. Így készült el egy kissé testesebb ízvilágú, enyhén sós, ...
Spárgás-lazacos bagel
Ezt a krémsajtos bagelt spárgával, fetával, lazaccal, avokádóval és friss kaporral tömtük meg. Igazán laktató reggelire, uzsonnára vagy akár ebédre meg vacsorára is, és jó adag ...
Kattints a galériára, és nyílnak az étvágycsökkentő tippek!
6 tipp a természetes étvágycsökken(t)éshez
Figyelj a fehérjebevitelre
A fehérje nem csak akkor hasznos, ha izmot szeretne növelni az ember. Bár a szénhidrátoktól hamar jóllakunk, a fehérjék hosszantartó teltségérzetet biztosítanak a nap során. Mindemellett a fehérjéket nehezebben bontjuk le, így a testünk több kalóriát kell elégetnie azok megemésztéséhez.
Egyél több rostot
A fehérjék mellett a rostfogyasztás is segíthet az éhségérzet csökkentésében. A rostos ételek általában kevesebb kalóriát tartalmaznak, mégis nagy térfogattal rendelkeznek, és hamar megtelünk tőlük. Ha a főétkezések során odafigyelünk a rostbevitelre, kevésbé valószínű, hogy nassolni akarunk majd azok között.
Hidratálj
Nem is gondolnánk, de az éhséget és a szomjúságot nem annyira könnyű megkülönböztetni. Gyakran akkor is bekapunk egy-két falatot, amikor valójában folyadékra van szüksége a testünknek. Hidratálj folyamatosan a nap folyamán, és amikor a főétkezések között úgy érzed, hogy éhes vagy, először igyál meg egy nagy pohár vizet. Ha ezután is ennél valamit, fogyassz valamilyen magas protein- és rosttartalmú harapnivalót.
Gyakorold a tudatos étkezést
A túlevés egyik fő oka az, hogy nem azért eszünk, mert a testünknek szüksége van rá, hanem mert így kezeljük a stresszt vagy az unalmat. Amikor tudatosan étkezünk, odafigyelünk a testünk jelzéseire és az ételekre, amiket fogyasztunk. Ha megtanuljuk felismerni, hogy mikor laktunk jól, megálljt tudunk parancsolni az állandó túlevésnek.
Kezeld a stresszt
A stressz számos negatív élettani hatása közé tartozik az is, hogy képes összezavarni az éhségérzetünket. Amikor a test a stresszel próbál megküzdeni, „elfelejti” az éhséget, épp ezért hatására gyakran rendszertelenül, össze-vissza étkezünk, ami túlevéshez és egészségtelen étkezési szokások kialakulásához vezethet. A rendszeres testmozgás és a stresszel való megküzdés segít abban, hogy a testünk megfelelően működjön, valóban akkor legyünk éhesek és együnk, amikor arra a szervezetünknek szüksége van.
Aludd ki magad
Amikor kipihenjük magunkat, a hormonjaink, többek között az éhségért (ghrelin) és a teltségérzetért (leptin) felelős hormonok egyensúlyban maradnak. Amikor azonban túl keveset alszunk, a ghrelinszintünk megugrik, és sokkal éhesebbnek fogjuk érezni magunkat napközben. Emellett a leptin szintje lecsökken, így később érezzük teltnek magunkat, ha kialvatlanok vagyunk.
További izgalmas életmódcikkek itt: