Végre itt a nyár, az iskola is véget ért, sok család indul a tengerpartra nyaralni a szünidő alatt. Szerencsés esetben a nyaralásunk valóban pihenéssel párosul majd, a pár nap alatt meg tudunk szabadulni a hétköznapi stressztől, kipihentebbek, kisimultabbak, türelmesebbek leszünk.
A fentiek mellett azonban egy tengerparti nyaralás során azt is tapasztalhatjuk, hogy bőrünk állapota megváltozik: feszesebbé, bársonyosabbá és puhábbá válhat, a pattanások, enyhébb bőrgyulladások csökkenhetnek, eltűnhetnek.
Minek köszönhető ez? Dr. Erős Nórát, a Rózsakert Medical Center bőrgyógyász szakorvosát kérdeztük a tengervíz bőrünkre gyakorolt pozitív hatásairól.
A tengervíz jótékony hatásai a bőrre
A tengervíz a són kívül további értékes anyagokat tartalmaz: pl. magnéziumot, kalciumot, vitaminokat, fehérjéket és növényi összetevőket is, melyek fürdőzés, úszás során a bőrünkkel érintkezve fejtik ki jótékony hatásukat.
Olvasd el kapcsolódó cikkünket!
7 tipp az egészséges napozáshoz
A tengervíz:
- Fertőtlenít: a só fertőtlenítő hatása szinte mindenki számára ismert. Pattanásos, gyulladt bőrre jótékony hatást gyakorolhat, fertőtlenít, gyulladáscsökkentő hatású. Súlyosabb bőrgyulladás vagy kisebesedett tünetek esetén azonban érdemes a tengervizes fürdőzést kerülni, hiszen kicsípheti a bőrünket a víz.
- Regenerál: az ásványi anyagok és nyomelemek hatására bőrünk hatékonyan regenerálódik, az öregedési folyamatok lassulhatnak. A fürdőzés ellazít, megnyugtat és lelkünk is regenerálódik.
- Hámlaszt: tartós fürdőzés során hámlasztó hatással bír, száraz bőrűeknek és pikkelysömörben szenvedőknek is ajánlott, hiszen a nagyon erősen tapadó elhalt hámréteg a tengervízben könnyen leválik. Ezt követően érdemes a feláztatott hámréteget bőrradírralvagy hámlasztó készítménnyel „tökéletesíteni”, majd hidratálni.
- Visszaállítja a bőr természetes pH-értékét: egyes bőrbetegségek (pattanás, ekcéma, pikkelysömör enyhébb változata, szemölcs) tüneteinek enyhülésében segíthet a tengerparti fürdőzés, azonban erős gyulladásos stádiumban kerülendő a fürdőzés.