5 gyakori hiba, amit sokan elkövetnek teafilter használatakor

Napi Tipp: Ha te is elköveted ezeket a teafőzési hibákat, akkor egy finom tea helyett csak egy meleg lötty lesz a bögrédben. Mutatjuk, hogy mire érdemes odafigyelni!

Honnan lehet tudni, hogy megfelelően használjuk a teafiltert? Ennek megállapításához először is meg kell néznünk, hogy mit csinálunk rosszul. Most összegyűjtöttünk öt olyan gyakori hibát, amit a legtöbb ember elkövet a teatasak használatakor. Íme!

A rossz teafőzési szokások még a finom ital izét is elronthatják
  1. Kinyomkojduk az áztatott teafiltert

    Annyira csábító, hogy a forró vízbe áztatás után minden csepp teát kipréseljünk a filterből. Ám, az összepréseléssel nem szabadul fel semmiféle extra íz. Sőt, a teában megtalálható csersav magas szintje miatt igazából keserűbbé tesszük a teánkat. A teatasak kinyomkodásával ráadásul nemcsak az ital ízén rontunk, hanem még azt is megkockáztatjuk, hogy elszakad a zacskó, és a tealevelek egy része a bögrébe kerül.
  2. Nem használjuk fel újra a teatasakot

    Ahelyett, hogy szárazra préselnénk a teászacskót, és kidobnánk, tegyük inkább félre, hiszen később egy újabb csésze teát készíthetünk belőle. A zöld vagy fehér tea újrafelhasználása általában jobban működik, mint a sötétebb keverékeké, vagyis a teafilter második felhasználásából született tea minősége igazából a tea típustól függ.
Nem mindegy, hogy milyen teafiltert választasz
  1. Rossz típusú teafiltert használunk

    Manapság a teafilterek többféle formában, méretben és anyagból (pamut, papír, bambusz) készülnek. De, ami a legfontosabb, hogy akad néhány olyan filter, amiket jobb elkerülni, azért hogy az elkészített teánk vegyszermentes legyen:

    Műanyagot tartalmazó tasakok
    A legtöbb teatasak különféle műanyagokból készül – például PVC-ből és polipropilénből, amik a forrásban lévő vízben is segítenek megőrizni a filter formáját. Ez azért nagy probléma, mert az említett műanyagok mind a teában végzik. Őszintén, ki akarna egy ilyen teát meginni? Sőt, egy 2019-es kutatás szerint a műanyagot tartalmazó teafilterek még a környezetet is nagy mértékben károsítják.

    Klórral fehérített filterek
    A fa és növényi pépből készült tasakokat általában klórral fehérítik ki, hogy a filterek esztétikailag szebbek legyenek. Ennek azonban az az eredménye, hogy egy kis mennyiségű káros hatású klórvegyület kerülhet a tasakba és végül a teánkba.
A kiázott filter csak árt a teának
  1. Túl sokáig hagyjuk a filtert a vízben

    A filter áztatásának időtartama a felhasznált teafű típusától függ, ezért fontos, hogy pontosan kövessük a tasakok vagy dobozok hátulján található utasításokat. Ha nem tartjuk be a javasolt időtartamot, akkor előfordulhat, hogy keserű lesz a teánk.
  2. Boltban vásárolt filterezett teát használunk

    Az előre filterezett teák mindenképpen kényelmes választásnak minősülnek azok számára, akik egy gyors bögre teára vágynak otthon vagy útközben. Az áruházláncokban megvásárolt teák nagy része azonban maradék teafűből és törött tealevelekből készül. Ha ezekből készítjük a teánkat, akkor fennáll az esélye, hogy az íze lapos vagy inkább semmilyen lesz.

Te gyakran elköveted a felsorolt hibák egyikét?

Forrásunk volt.

Ha tetszett ez a cikk, nézd meg legújabb videóinkat is, a legfrissebb tartalmainkért pedig lájkolj minket a Facebookon, és kövess az Instagramon, a Viberen, a TikTokon vagy a YouTube-on!


Konyhai praktikák minden napra:

Legújabb receptek

Aranyló tyúkhúsleves

Mi az? Aranyló, illatos, és minden gondra megoldás. Bizony, egy melengető tyúkhúsleves! Az ünnepekre való tekintettel most hoztunk nektek pár egyszerű ötletet, amivel még ízletesebbé ...

Legegyszerűbb franciasaláta

A leggazdagabb majonézes saláta, ami a kis és nagy napokat is különlegessé képes tenni: az alábbi klasszikus franciasaláta-receptet bármikor elkészíthetjük. Nem akar flancolni, de nem is ...

Címlapról ajánljuk

Ismerd meg a bottargát, és azt is elmondjuk, hogy használd...

A bottarga egy különleges gasztronómiai alapanyag, amelyet gyakran neveznek a "tenger aranyának". Azok számára, akik még nem találkoztak vele, a bottarga nem más, mint sózott és szárított halikra, amely különleges ízvilágával azonnal magával ragadja az ínyenceket. Ezt a mediterrán kincset évezredek óta fogyasztják, és ma is nagy becsben tartják a kulináris világban.

Hering András

További cikkek

Top Receptek

Hagyományos édes fánk

Életem első fánkját még lánykoromban készítettem. Kemény lett és száraz. Ezután évek teltek el és eszembe sem jutott, hogy újra nekiálljak. A kisfiam nagy fánkrajongó. Mondjuk is a ...