Ezekben a borongós időkben biztosan te is szívesen kortyolgatsz egy kis teát reggelente vagy esténként. De biztos, hogy jól készíted el? A Daily Mail most utánajárt annak, hogyan is kell hivatalosan elkészíteni a teát. Valószínűleg te is a szokásos módon csinálod: először felrakod a vizet forrni, majd amikor 100 fokra hevül és bugyog, leöntöd vele a filtert vagy a teaszálakat. Ezután megvárod, míg letelik az áztatási idő, kidobod a filtert, majd elfogyasztod. Pedig Martin Isark profi ital- és ételkóstoló szerint nem ez a menete a helyes teafőzésnek!
Akkor mégis hogyan?
A szakértő szerint hagynod kellene, amíg nagyjából 80 fokosra hűl a víz, majd utána kéne a filterhez adnod, így lesz a legoptimálisabb az élmény.
A forralás még abból az időből maradt fenn rossz szokásként, amikor nem volt biztonságosan fogyasztható a víz:
„Itt az ideje megdönteni a mítoszt, miszerint forralt vizet kell használni. A túl meleg víz megöli az ízélményt, száraz és erős teát hagyva maga után. A forralt víz és a túl sokáig áztatott filter miatt olyan lesz, mintha káposztalevet innál” – mondja a szakértő.
Ezeket olvastad már?
Ezeket olvastad már?
Ezek a legjobb teák, amik rendbe teszik a rendetlenkedő gyomrodat
Egy csésze finom, melegen gőzölgő tea sokkal többre képes, mint enyhíteni a megfázást, vagy felmelegíteni a testet. A gyomrodnak ezek a főzetek teszik a legjobbat!
Macsuga Viktória4 hatásos immunrendszer-turbózó tea őszre, amit érdemes iszogatnod
Az ősz beköszöntével fontos, hogy felkészítsük az immunrendszerünket az esetleges betegségekre, most, a járványban meg főleg. Bizonyos gyógyteák sokat segíthetnek!
Liptai LillaTe tudod, mi is pontosan az ötórai tea? Így lett...
Ha szóba kerül London vagy Anglia, valószínűleg mindenkinek az első asszociációi között van a teázás. De azt tudjátok, honnan ered és miből áll a délutáni tea hagyománya?
Rosanics PetraA zöld tea tényleg csodákra képes
Szeretnétek egy egyszerű lépést tenni az egészségetek érdekében? Igyatok mindennap egy csésze zöld teát!
Szabó Afotó: getty