Ha gasztronómiai tanácsról van szó, a rakott krumpli rétegezési sorrendjén kívül talán azért hívtam a legtöbbet anyukámat, hogy megkérdezzem, szerinte jó-e még a csirkehúsom, megehetem-e: részletesen leírtam az állagát, a szagát, az ízét, ő meg hasraütésszerűen megmondta, hogy szerinte mennyire biztonságos még fogyasztani. Valószínűleg ezzel sokan vannak így: a csirkehús az egyik legnépszerűbb húsféle, könnyű elkészíteni, de készen nagyon nehéz megállapítani, meddig is fogyasztható biztonsággal a csirkehús.
Az, hogy a kész csirke mennyi ideig állhat el a hűtőszekrényben, attól függ, hogyan dolgoztad fel és készítetted el.
A csirkesaláta, csirkepogácsák, valamint a maradék főtt, pörkölt, pirított, sült csirke három-négy napig simán eláll a hűtőszekrényben. A teljesen megfőtt csirkekolbász és a felvágott akár egy hétig is jó lehet, mert magasabb a nátriumtartalma, a só pedig egy kicsit tovább tartja ehető állapotban őket.
Az sem mindegy, hogy hogyan tárolod a csirkehúst: fontos, hogy az elkészítést követő két órán belül bekerüljön a hűtőbe a kész csirke, különben a baktériumok gyorsan elszaporodhatnak benne. A veszélyzóna 4 és 60 Celsius-fok között van, ez alatt és ez felett nehezen marad fenn annyi kórokozó a húsban, hogy az komoly problémát okozhasson.
Ha az elkészült csirkét tiszta és száraz, légmentesen záródó edénybe teszed, vagy fel nem használt, élelmiszerekhez gyártott műanyag zacskóba zárod, az segít megőrizni a hús frissességét és minőségét. Ha felcímkézed a csomagolt csirkét a dátummal, amikor a hűtőszekrénybe került, akkor könnyebben nyomon követheted, hogy hány napja van még hátra, amíg ki nem kell dobnod.
Még több izgalmas tartalom: