Kétségtelen, hogy ahány ház, annyi szokás, ha takarításról van szó. Van, aki a vizes helyiségekkel kezdi, utána halad a szobák felé, van, aki egy-egy részfeladatba kezd bele, és azt elvégzi minden helyiségen. Akadnak, akik a természetes tisztítószerekre esküsznek, akik egyedül szeretik kisúrolni az egész házat, és olyanok is, akik inkább másra bízzák a feladatot.
Ha mi magunk csináljuk a takarítást, akkor biztosan megvannak tehát a bevett módszereink. Az új évvel azonban megéri ezeket újragondolni – az alábbi három nem túl előnyös szokást például célszerű minél előbb elhagyni.
Túl sok terméket használunk
Az egyik legáltalánosabb hiba az, hogy túl sok tisztítószert használunk – ez pedig több okból is problémás.
Az egyik, hogy az különböző vegyi anyagok reakcióba lépnek egymással, ha egyszerre használjuk őket. Így káros gázok keletkezhetnek a helyiségben és a felületek is károsodhatnak.
Nem utolsó sorban pedig a végeredmény sem lesz az igazi: a megtisztított részeken észrevehetjük, hogy ragacsos, matt hatás alakul ki.
Nem elég tiszták az eszközeink
Tudjuk, mindenki szeretné a lehető leghamarabb letudni a takarítást, hogy a fontosabb dolgokra koncentrálhasson. De ha elhanyagoljuk a törlőruhákat, szivacsokat és felmosófejeket, azzal csak magunknak csinálunk több munkát, nem is beszélve arról, hogy ezekkel nem tudunk igazán precízen kitakarítani. Így miután befejeztük a súrolást, mosást és törölgetést, érdemes ezeket gyorsan átmosni vagy magas hőfokon bedoni a mosógépbe
Túl sok papírtörlő
Nemcsak a pénztárcánknak előnytelen, hanem a környezetnek is, ha mindent papírtörlőkkel próbálunk szárazra törölni. Tisztában vagyunk azzal, hogy ez mennyire gyors és egyszerű megoldás, de célszerű ezekről áttérni a mikroszálas kendőkre, amelyeket használat után csak kimosunk, és már használhatjuk is újra.
Szerző: Szabó Anna
Még több otthoni tippet és trükköt leshetsz el innen: