A vízfogyasztás elengedhetetlen egészségünk szempontjából. Ha nem iszunk elég folyadékot, akkor lelassul az anyagcserénk, szerveztünk visszatarthatja a vizet, melynek következtében többet mutathat a mérleg, de még az energiaszintünk is csökkenhet. Elengedhetetlen tehát, hogy elegendő vizet fogyasszunk, de mi történik akkor, ha megisszuk a napi 2-3 litert, de ennek ellenére is szomjasnak érrezük magunkat?
Galériánkból kiderül, mi állhat a szomjúságod mögött!
4 ok, ami miatt állandóan szomjasnak érezheted magad
Az első jel
Sajnos könnyedén lehetséges, hogy a szomjúságunk oka, hogy cukorbetegséggel küzdünk. A magas vércukorszint miatt a szervezet arra készteti a vesét, hogy több vizeletet termeljen. A gyakori vizelés miatt sok vizet veszítünk, és a szervezet állandóan szomjúságot éreztet.
Vérre megy
A folyadékháztartásunk a vérnyomásunkra is hatással van. Ha alacsony a vérnyomásunk, azt a szervezetünk szomjúsággal jelzi. Ha reggel szédelegve és extrém szomjasan kelünk fel, akkor mindenképpen egy hideg pohár vízzel indítsuk a napod.
Nehéz napok
Az ösztrogén és progeszteron hormonok szintén befolyással vannak a folyadékháztartásra. Éppen emiatt lehetséges, hogy a menstruáció alatt az átlagosnál szomjasabbnak érezhetjük magunkat. A nehéz napok alatt a vízvisszatartás is gyakoribb, így érdemes lehet ilyenkor felpolcolt lábakkal pihenni és aludni, hogy ne dagadjanak be a bokák és a lábfej.
Szárazság
Ha a nyálmirigyek nem termelnek elég folyadékot, akkor kiszárad a szánk, és innunk kell. Mindemellett tapasztalhatunk még rossz leheletet, rágási nehézségeket, és a nyál is besűrűsödhet. A szájszárazságnak több oka is lehet, többek között gyógyszer okozta mellékhatás vagy hormonváltozás.
Még több a vízfogyasztásról: