Minden szőlőfajtára igaz, hogy a lényege, azaz a vitaminok nemcsak a húsában, de sokkal inkább a héjában és a magvaiban találhatóak meg. A sötétebb, vöröses szőlőkre ez az állítás fokozottan igaz, minden része aranyat ér, ráadásul az évnek ebben az időszakában remek lehetőségünk van arra, hogy kihasználjuk a gyümölcs jótékony hatásait.
A vörös, sötétebb szőlőfélék mindenre jók: erősítik az immunrendszert, serkentik a keringést, javítják az emésztést, erősítik az immunrendszert – ez pedig még közel sem minden. A vörös szőlőnek magasabb a szőlőcukor-tartalma, mely serkenti az agyműködést, valamint remek energiaforrás a szervezetnek
Ásványi anyagokban és antioxidánsokban rendkívül gazdag gyümölcsről van szó, a szőlő húsa tele van B-vitaminnal, és nagy mértékben tartalmaz magnéziumot, vasat és folsavat is, így természetes gyógyszer a vérszegénység ellen. Káliumban és szelénben is gazdag, rendszeres fogyasztása segít az infarktus kockázatának csökkentésében és a magas vérnyomás kezelésében is.
A vörös szőlőben található kvercetin nevű antioxidáns gyulladáscsökkentő hatású, segít a daganatos megbetegedések kialakulásának megelőzésében, és gátolja a káros anyagok lerakódását az érfalakon.
Ha tehát a legtutibb vitaminbombát keressük az őszi időszakra, a szőlőben egészen biztosan megbízhatunk, rendszeres fogyasztása ugyanis minden multivitaminos készítményt felülmúl, a következő hónapokban pedig még bőven találkozhatunk vele a boltok polcain.
Ezek a cikkek is érdekelhetnek: