Foszlós-puha színházi perecet sütöttünk, túlsajtozva, ahogy kell

Ha egy valamit élveztünk gyerekként a színházakban (amit legtöbbször kötelességből látogattunk osztályprogram gyanánt, esetleg szüleink rángattak el minket), az a szünetben bekapkodott foszlós sajtos perec volt. Már ha nem volt kőkemény...mi most reprodukáltuk a nosztalgikus sós finomságot, elég jól sikerült!

Sajtos, foszlós, és könnyen elkészíthető nosztalgikus perecet hoztunk nektek. Légiesen puha, túlsajtozott és falni való. Pontosan olyan, mint amit gyerekkorukban a színházi büfében majszoltunk a szünetben, magas bárszéken, egy kis üveges kóla kíséretében, miközben szüleink lehúztak egy kávét vagy egy szíverősítőt.

Színházi sajtos perec, receptért kattints a képre!

Flóra természetesen picit felturbózta a retró receptet, mert túrót is rakott a tésztába, ami ezáltal lett könnyfakasztóan puha, és olyan csinos kis pereceket hajtogatott, hogy a kollégák félve haraptak bele. A sajt meg hát ugye.... akkor jó, ha túl sok!

Színházi sajtos perec, receptért kattints a képre!

Lássuk, hogyan készült az új kedvenc rágcsálnivalód!

Hozzávalók:

  • 250 ml tej (langyos)
  • 1 ek porcukor
  • 20 g élesztő
  • 650 g finomliszt
  • 50 g tehéntúró
  • 150 g tejföl
  • 8 g vaj
  • 1 db tojássárgája
  • 15 g só
  • 1 db tojássárgája (lekenéshez)
  • 1 ek só (durva szemű, a tetejére)
  • 300 g sajt (jól olvadó, reszelve)
Színházi sajtos perec, receptért kattints a képre!

Nézzük a pontos elkészítést:

A langyos cukros tejben felfuttatjuk az élesztőt, majd hozzáadjuk a lisztet, a túrót, a tejfölt, a sót és a tojássárgáját, végül beledolgozzuk a puha vajat is.

Jól kidagasztjuk a tésztát, majd letakarva 45 percig pihentetjük, meleg helyen.

A megkelt tésztát 10 dekás darabokra osztjuk, gombócot formálunk belőlük, majd letakarjuk. 15 perces pihentetés után henger alakúra formázzuk, és hosszú rudakká sodorjuk őket. Ezt követően perec alakúra formázzuk a tésztarudakat, majd ismét letakarva még 15 percig kelesztjük.

Végezetül megkenjük tojássárgájával, megszórjuk durva szemű sóval, és gazdagon meghintjük reszelt sajttal.

Előmelegített sütőben 190-200 fokon, 10-12 perc alatt ropogósra és aranybarnára sütjük.

Lesd meg videón is, hogy készült Flóra perece:

A színházi sajtos perec receptjét itt találod, mentsd el kedvenceid közé, vagy küldd tovább valakinek, aki szívesen elkészítené!

Ha tetszett ez a cikk, nézd meg legújabb videóinkat is, a legfrissebb tartalmainkért pedig lájkolj minket a Facebookon, és kövess az Instagramon, a Viberen, a TikTokon vagy a YouTube-on!

Fotók és recept: Gerzsenyi Flóra


Még több recept Flórától:

Legújabb receptek

Aranyló tyúkhúsleves

Mi az? Aranyló, illatos, és minden gondra megoldás. Bizony, egy melengető tyúkhúsleves! Az ünnepekre való tekintettel most hoztunk nektek pár egyszerű ötletet, amivel még ízletesebbé ...

Legegyszerűbb franciasaláta

A leggazdagabb majonézes saláta, ami a kis és nagy napokat is különlegessé képes tenni: az alábbi klasszikus franciasaláta-receptet bármikor elkészíthetjük. Nem akar flancolni, de nem is ...

Címlapról ajánljuk

Ismerd meg a bottargát, és azt is elmondjuk, hogy használd...

A bottarga egy különleges gasztronómiai alapanyag, amelyet gyakran neveznek a "tenger aranyának". Azok számára, akik még nem találkoztak vele, a bottarga nem más, mint sózott és szárított halikra, amely különleges ízvilágával azonnal magával ragadja az ínyenceket. Ezt a mediterrán kincset évezredek óta fogyasztják, és ma is nagy becsben tartják a kulináris világban.

Hering András

További cikkek

Top Receptek

Hagyományos édes fánk

Életem első fánkját még lánykoromban készítettem. Kemény lett és száraz. Ezután évek teltek el és eszembe sem jutott, hogy újra nekiálljak. A kisfiam nagy fánkrajongó. Mondjuk is a ...