Ezért nem szabad soha összehajtani a szilikon sütőlapot tároláskor

Ha szeretnénk hosszú időn át használni, oda kell figyelnünk néhány apróságnak tűnő dologra.

A szilikon sütőlapok mondhatni forradalmasították a konyháinkat, hiszen elképesztően sokoldalúak, rugalmasak, a használatuk pedig kényelmes – mindezek által könnyebbé és élvezetesebbé tették a sütést. Ez a rugalmasság viszont kétélű kard lehet a tárolás szempontjából. Lehet, hogy miután elmosogattuk és hagytuk megszáradni a szilikon sütőlapokat, késztetést érzünk arra, hogy egyszerűen félbehajtsuk és bedobjuk az egyik fiókba vagy betömjük a kamra egyik polcára. Ez viszont a lehető legrosszabb dolog, amit tehetünk – azt is eláruljuk, miért.

Ezért nem szabad soha összehajtani a szilikon sütőlapot tároláskor

Az anyag deformálódik

Ha gyakran összehajtjuk – vagy még rosszabb: összegyűrjük –, azzal az anyag egy idő után eldeformálódhat. Persze, a szilikon rugalmas, de azért nem elpusztíthatatlan. Ha erre nem figyelünk, akkor a kisebb-nagyobb gyűrődések, hajtások maradandó nyomokat hagyhatnak az anyagon. És hogy ez miért baj? Nos, ezek a deformációk hatással vannak arra, hogy mennyire egyenletesen fekszik a lap a sütőlemezen, tehát azt is befolyásolják, hogy mennyire lesz egyenletes a sütés, vagyis hogy szép lesz-e a végeredmény.

A tapadásmentes felület károsodik

A szilikon sütőlapokat sokan a tapadásmentes tulajdonságaik miatt kedvelik, hiszen ez megkönnyíti a sütést és a tisztítást. Azonban a hajtogatás vagy az összegyűrés károsíthatja ezt a tulajdonságot.

A gyűrődések mikrosérüléseket hozhatnak létre a felszínen vagy gyengíthetik a tapadásmentes bevonatot, ami miatt az étel ragadhat, ráadásul a lapot is nehezebb lesz tisztítani.

Egy túl sokszor hajtogatott sütőlapon végül annyi ilyen hibás rész keletkezhet, hogy már az is valódi küzdelem lehet, hogy elengedje az ételt – ezzel pedig elveszíti a lényegét.

Hamarabb kidobásra kerül a termék

Minden alkalommal, amikor meghajtjuk vagy meggyűrjük a szilikon sütőlapot, stressznek tesszük ki az anyagot, ami idő előtti kopáshoz és ezzel együtt szakadásokhoz vezethet. A külső behatások repedéseket, hasadásokat okozhatnak a lapon, jelentősen lerövidítve annak élettartamát. Mivel a jó minőségű szilikon sütőlapok nem éppen olcsóak, fontos, hogy megfelelően tároljuk és gondozzuk azokat.

Akkor hogyan tároljuk?

A legjobb módszer, amit követhetünk, egészen egyszerű: tároljuk kilapítva! Ha nagyon szűkös a helyünk, akkor gyengéden feltekerhetjük őket, és rögzíthetjük egy gumiszalaggal vagy kartoncsőbe is helyezhetjük. Ha erre odafigyelünk, akkor hosszú éveken át lehet a társunk a konyhában.

Forrásunk volt.


Még több tipp:

Hirdetés

Támogatott tartalom

Hirdetés

Receptverseny

MUM, de jó! Bosch Ünnepváró Receptverseny indul

Van egy ünnepi recepted, aminek az elkészítéséhez több konyhai eszközt is használsz? Minél izgalmasabb a folyamata, annál nagyobb az esélyed, hogy nyerj egy Bosch konyhai robotgépet a most induló receptversenyünkön, görgess, és nézd meg a részleteket!

Legújabb receptek

3 napos mézeskalács-sajttorta

Egy igazi fűszeres karácsonyi finomság. A nevét azért kapta, mert a mézeskalácsok és a torta pihentetési ideje miatt 3 nap alatt készül el. Kóstoljátok meg! :)

Tejfölös-sajtos csirkecomb

A csirkecombot már előző este befűszerezhetjük, így az ízek jól átjárják a húst, másnap pedig csak a sütéssel kell majd foglalatoskodnunk. Én barna rizsből készült rizibizivel ...

Preckedli (diós linzer) cukorbetegeknek

Tálalás előtt szórjuk meg ízlés szerint poreritrittel, majd úgy kínáljuk. Száraz, hűvös helyen tárolva egy-két hétig is eláll, sőt minél tovább áll, annál finomabb, és omlósabb ...

Címlapról ajánljuk

További cikkek

Top Receptek

Hagyományos édes fánk

Életem első fánkját még lánykoromban készítettem. Kemény lett és száraz. Ezután évek teltek el és eszembe sem jutott, hogy újra nekiálljak. A kisfiam nagy fánkrajongó. Mondjuk is a ...