Szigorít a McDonald's: 2024-re csak humánusan tartott és levágott csirkék húsával találkozhatunk termékeikben

Nagyot lép az egyik leghíresebb gyorsétteremlánc: 2014-re csakis humánusan tartott és levágott csirkék húsával találkozhatunk a McDonald's termékeiben.

Tudtad?

2015-ben a McDonald's volt az USA második legnagyobb csirkefelvásárlója a KFC után. A cég évente több millió csirkét dolgoz fel.

Most pedig az állatbarát(abb) fogyasztóknak kedvez, és természetesen a csirkéknek:

2024-ig bezárólag teljes egészében áttér a humánus csirketartásra.

2015-ben látott napvilágot az a T&S Farmon forgatott videó - ami miatt az állatvédők és a fogyasztók is támadják a McDonald's-ot - , amely igen nyersen mutatja be a cég által például a McNuggets csirkefalatkákhoz felhasznált állatokkal szemben tanúsított kegyetlen, inhumánus bánásmódot. A McDonald's gyorsan reagált, és rögtön fel is függesztette a T&S Farmmal való együttműködését, és azóta is próbálja visszanyerni a fogyasztók bizalmát.

Ezt láttad?

Így néz ki a McDonald's-os gyorskaja a világ 17 különböző országában

A Newsweek értesülései szerint az új elvárások, amelyek a meki összes beszerzőjét érintik majd, a következők lesznek:

  • (több) leszállóhely biztosítása a madaraknak
  • tiszta, higiénikus ketrecek
  • humánusabb, "békés" kivégzési módok az élő állatok lemészárlása helyett
  • a madarak egészségi állapotának folyamatos követése

Temple Grandin, akiről film is készült, és aki többek közt a McDonald's egyik szakértője, és a felelős, humánus állattartás úttörője, úgy véli, a mostani az egyik legátfogóbb program, ami a csirketartás történetében valaha napvilágot látott.

A Tyson Foods és a Cargill Inc. - a McDonald's csirkeszállítói - 2024-ig kaptak haladékot, hogy beszerezzék a szükséges eszközöket és véghez vigyék a fejlesztéseket.

A gyorsétteremlánc eltökélt a változásokat illetően, ennek ellenére viszont NEM tervez áremelkedést - inkább az elpártolt fogyasztók visszacsalogatásában bízik.

A videós eset óta egyébként a cég még 2015-ben bejelentette, hogy nem használ ketreces tartásból származó tojásokat Amerika és Kanada területén, illetve (ez idei döntés) hogy nem vásárol antibiotikummal kezelt csirkéket.

Ezeket olvastad már?

Címlapról ajánljuk

További cikkek