Sokak számára a szénhidrátról való lemondás egyenesen elképzelhetetlennek tűnik. Feladni a kenyeret és a tésztát, nem is beszélve a desszertekről csak azért, hogy lefogyjunk néhány kilót, túl nagy áldozat. Ezzel szemben az alacsony szénhidráttartalmú diéták azt hirdetik, hogy muszáj leszoknunk a szénhidrátról a fogyás érdekében. Úgy tűnik, mindenki szélsőségekben gondolkodik: mindent vagy semmit. Szénhidrátokra valójában nagy szüksége van a szervezetünknek, de fontos megtalálnunk az egyensúlyt a fogyasztásukban.
A szénhidrátok kulcsszerepet játszanak a vércukorszint szabályozásában és a szervezet energiaellátásban. Nélkülük a testünk a fehérjékből akar majd energiát szerezni, ahelyett, hogy azokkal a szövetek növekedését és működését támogatná. Valójában nem azzal van a gond, hogy szénhidrátokat fogyasztunk, hanem azzal, hogy nem megfelelő típusú és mennyiségű szénhidrátot viszünk be a szervezetünkbe.
A gond valójában a feldolgozott szénhidrátokkal van.
Az olyan finomított szénhidrátok, mint a kenyér, a cukros müzli, a fehér rizs vagy épp a sima tészta fogyasztása nagy ingadozásokat okoz a vércukorszintben, ami hízáshoz vezethet és hatással van az anyagcserére is. Mivel a finomított szénhidrátok gyorsan alakulnak cukorrá, hirtelen dobják meg a vércukorszintet, ami aztán hamar vissza is esik, így a szervezet evés után rövid időn belül rögtön megint szénhidrátra vágyik. Valójában nem az ételek íze miatt vágyunk a finomított szénhidrátokra, hanem a testünk szeretné egyenletesen tartani a cukorszintünket, emiatt pedig többet eszünk.
Nézd meg a galériában, hogyan törheted meg az ördögi kört:





Szerző: Kremmer Magdi
Ezek az életmódos cikkek is érdekelhetnek:
Hozzászólások (0)
A hozzászólás íráshoz belépés szükséges!