6 tipp, ami minden idegesítő szemeteszsák-problémát megold

A szeméttel csak a baj van, állandóan le kell vinni, ki kell cserélni, a zsák beleragad a kukába, kiszakad, és akkor még nem is beszéltünk arról, mennyire büdös tud lenni... Adunk néhány tippet, hogyan tarthatod mindig jó helyen a szemeteszsákot.

A kuka nélkülözhetetlen kelléke a háztartásnak, ez az egyszerű műanyag vagy fém tároló viszont több törődést igényel, mint azt először gondolnánk. Én személy szerint sosem jegyzem meg, mekkora az űrtartalma a saját szemetesemnek, rendszerint rossz méretű szemeteszsákot vásárolok a boltban, utána pedig hónapokig szenvedek azzal, hogy a szűk zsákot valahogy szakadás nélkül tudjam beleilleszteni a szélesszájú kukámba.

Ezekkel a tippekkel könnyebb lesz kezelni a szemetet

A következőkben olyan tippeket láthattok, amelyek abban segítenek, hogy az a bizonyos kukászsák ne csússzon, ne szakadjon és ne ragadjon bele a szemetesbe.

1. Fúrj lyukat a szemetes aljába

Veled is előfordult már, hogy perceken keresztül nem tudtad kiszedni a teli zsákot a kukából? A legtöbb esetben ilyenkor csak arról van szó, hogy a zsák teljesen a kuka falára tapad, vákuum keletkezik, ez pedig meggátol téged abban, hogy egyszerűen kiemeld a szemetet a tartójából.

A műanyag szemetes két oldalának alsó részére érdemes egy-egy lyukat fúrni, így a zsák biztosan nem fog vákuumot kapni a jövőben, neked pedig nem kell felesleges erőfeszítéseket tenned azért, hogy kividd a szemetet oda, ahová való.

2. Többé nem húzza le a zacskót a szemét a kuka aljába!

A legtöbb szemeteszsákba ma már bele van húzva egy külön szalag, amivel összehúzhatjuk a teli zacskót, más zsákoknak pedig olyan fülük van, mint egy egyszerű szatyornak. Ezek a kialakítások nem csak abban segítenek, hogy könnyebb legyen lezárni a zsákot, hanem abban is, hogy az ne essen bele a szemetes aljába akkor, ha valami nehezebb dolgot dobunk bele. A kuka két, egymással szemközti oldalára könnyen felragaszthatsz fejjel lefelé egy-egy párszázforintos akasztót, a zsák füleit vagy madzagját pedig egyetlen mozdulattal beleakaszthatod a kis kampókba.

3. Szódabikarbónát az aljára!

Állandóan bebüdösödik a kuka? Szórj az aljára szódabikarbónát, száraz kávézaccot vagy macskaalmot, ezek elszívják a kellemetlen szagokat!

4. Rakd be másképp!

Te is úgy cserélsz zsákot, mint a lány a videó elején? Újíts be, így sokkal egyszerűbb lesz a csere!

@edieobanion

I think it’s true. #PepsiHalftimeChallenge #lifehacks #diy #hack #learnontiktok #learn #wow #clean #satisfying #fyp

Skate - Trees and Lucy

5. Tisztítsd ki néha, mert megérdemli!

Emlékszel rá, mikor takarítottad ki a kukád utoljára? Ha nem a válasz, akkor itt az ideje egy alapos mosásnak. Általános tisztítószerrel, de akár egy kefével, mosogatószerrel és némi vízzel (vagy egy slaggal) is nekiláthatsz a tisztításnak, így egészen biztos nem lesz egy ideig kellemetlen szaga a szemetesnek. Ha rendesen megszáradt a mosáson átesett kuka, mehet bele a már említett, szagelszívó szódabikarbóna!

6. Csökkentsd a szemét mennyiségét

Drasztikus lépésnek tűnhet, pedig nem lehetetlen: minél kevesebb a szemét, annál kisebb a probléma is a szemeteszsák alkalmazását illetően. Vásárolj csomagolásmentes termékeket, gyűjts szelektíven, így idővel ritkábban és kevesebb kukászsákot kell majd cserélned, ráadásul a környezetednek is segítesz!


Ezek a cikkek is érdekelhetnek:

Forrásunk volt.

Legújabb receptek

Címlapról ajánljuk

További cikkek

Top Receptek

Hagyományos édes fánk

Életem első fánkját még lánykoromban készítettem. Kemény lett és száraz. Ezután évek teltek el és eszembe sem jutott, hogy újra nekiálljak. A kisfiam nagy fánkrajongó. Mondjuk is a ...