Szégyenfal: ezek az országok isszák rajtunk kívül a LEGTÖBB palackozott ásványvizet

Meg tudnád mondani, miért iszol PET-palackos ásványvizet? Mi a baj a csapvízzel? Sajnos Európa élvonalába kerültünk, és erre ne legyünk büszkék.

Emlékeztek még, hogy a '90-es években mennyire újdonságnak, sőt, menőnek számított design-os palackból inni az addig ismeretlen ásványvizeket? Nem véletlen, hogy megannyi márka konkrétan luxus szintekig vitte termékét (pl. Perrier, Evian, Fiji.)

Ezt is nézd meg!

17 totál érthetetlen és felesleges kajacsomagolás

"A magyarok egyébként lassan kezdtek el rászokni a palackozott víz fogyasztására, a kilencvenes évek elején az egy főre eső évi fogyasztás 3 liter/fő körül mozgott. A fogyasztás 1993-ban kezdett el lendületesen felfelé ívelni, innentől kezdve évente 20-30%-kal nőtt, és 2017-ben elérte az évi, fejenkénti 125 litert" - írja a chikansplanet.

Mára viszont Európa legtöbb ásványvizet fogyasztó nemzetei között foglalunk helyet, ami folyadékbevitel szempontjából akár jó hír is lehetne, de a környezetre nézve nagyon nem az.

A 24 cikkéből kiderül, hogy az európai ásványvízfogyasztás tényleg inkább a hatékony marketingnek köszönhető, mintsem annak, hogy ne lenne iható vagy elérhető árú a csapvíz. Mert az. Nagyon is.

Mára éves szinten 126,3 litert iszunk meg Magyarországon!

A Világgazdaság listája alapján megtudhatjuk, kik a legfőbb PET-palackos vízfogyasztók Magyarország mellett:

1. Olaszország (évi 188,1 liter)

2.Németország(évi175,4 liter)

3. Spanyolország (126,3 liter)

4. Franciaország (évi 125,2 liter)

5. Portugália (évi 125,1 liter)

Két jó példa is van: az Egyesült Királyságban csak évi 35,9 litert, Írországban pedig évente átlagosan 48,2 litert isznak.

LE A PET-PALACKOKKAL! Vigyél saját palackot, kulacsot magaddal, és igyál csapvizet, ami tökéletes minőségű nálunk!

Ezeket is nézd meg:

Ezeket olvastad már?

Címlapról ajánljuk

További cikkek