A konyha tökéletes hely arra, hogy a különböző baktériumok és kórokozók megjelenjenek. Ha csak arra gondolunk, hogy a héten több alkalommal kerülhet nyers hús a vágódeszkára, de a szemetesre csöppenő tojásfehérje is táptalajt jelenthet a baktériumoknak és fertőzéseknek. A konyha tisztán tartása alapvető, amihez hozzátartozik például a sütőkesztyű rendszeres mosása is. Miért fontos ez?
Bacik
Egy 2002-es tanulmány során többféle baktériumot is találtak a sütőkesztyűk külsején, de még a belsejükben is. A coliform, a bacillus cereus és a pseudomonas baktériumok gyakran megtalálhatóak élelmiszerekben, de hőkezelés során el is pusztulnak. Az a tény, hogy a kesztyűk belsejében is megtalálhatóak ezek a baktériumok, azt jelenti, hogy kéz útján oda-vissza átkerülhettek a konyhában lévő más eszközökre is.
Allergia
Nemcsak a baktériumok miatt fontos a sütőkesztyű rendszeres mosása, hanem az ételallergiások miatt is. Ha például lisztmaradék található a kesztyűn, és gluténérzékenynek készítünk ételt, akkor könnyedén belekerülhet az éppen készülő fogásba is.
Tűzveszély
Mindemellett tűzveszélyes is lehet, ha korábban már valamilyen zsiradék került a kesztyűre, hiszen, ha nyílt láng közelébe tesszük, könnyedén lángra kaphat.
A megoldás? A rendszeres mosás! Ilyen egyszerű, hogy elkerüld a baktériumok elszaporodását, a tüzet, vagy azt, hogy rosszul legyen bárki a főztödtől. Ha szabad szemmel nem fedezhető fel szennyeződés a kesztyűn, akkor elég 7-9 naponta mosni.
Ezeket a cikkeket is érdemes elolvasnod!