Számtalan verzió létezik, van, amelyik diétásabb és van, amelyik kevésbé.Tippjeink következnek!
Rántás
Talán ez a legismertebb változat a sűrítésre. Van világos és van paprikás változat, azonban mindkettő nehezebben emészthető, mint egy nélküle elkészített leves - főleg ha jó magyarok lévén zsírral készítjük. Használjunk hozzá inkább egy kevés olajat vagy próbáljunk ki más sűrítési technikákat.
Létezik például száraz rántás. Ehhez egy kicsit meg kell pirítani a lisztet, majd egészen kevés olajjal felönteni, és így a levesbe tenni.
Habarás
Erre is van több fajta módszer. Én főként a tejfölben, habverővel csomómentesre kevert változatot preferálom, amelyhez keverés után adok egy keveset a levesből. Persze csak ha amúgy is igényelné a tejfölt. Ha nem, akkor érdemes egy merőkanálnyi alaplével kikeverni a lisztet, és ezzel sűríteni.
Staubolás
Én zöldségleveseknél előszeretettel alkalmazom ezt a technikát. Ilyenkor egy kevés olívaolajat öntök a lábosba, enyhén megdinsztelem rajta a zöldségeket, majd egy-két kanál liszttel megszórom, átkeverem, és mehet is rá a víz.
Manirozás
Nálunk talán annyira nem ismert, azonban nagyon egyszerű. Azonos mennyiségű vajat és lisztet összegyúrunk, és ezt tesszük a levesbe.
Legírozás
Diétásnak ez sem éppen diétás. Ilyenkor a tojássárgájával, illetve tejszínnel sűrítünk, ezért nagyon fontos, hogy lehúzzuk a tűzről, - mielőtt bármelyiket belelöttyintenénk a levesbe-, hogy ne kapja össze a forró leves.
Ha egyik sem szimpatikus
Ilyenkor használhatunk rántást "helyettesítőket". Például főtt burgonyát. Épp csak össze kell törni villával, de magából a levesből is kiszedhetünk egy adag zöldséget. Ezzel is ugyanúgy sűríthetjük. És nem utolsó sorban ott van még az étkezési keményítő. Egy kevés folyadékkal elkeverve.