Ezek a lépések nem maradhatnak ki, ha tökmagot sütsz

Itt a tökmagszezon, az egyik legjobb őszi ropogtatnivalót pedig érdemes körültekintően előkészítenünk és tárolnunk ahhoz, hogy sokáig elálljon. Nézzük, hogyan érdemes félrerakni a tökből kikapart nyers és a már kisült, ropogós magvakat.

Hamarosan itt a halottak napja, az előttünk álló hosszú hétvégén pedig valószínűleg sokan faragnak majd töklámpást a gyerekekkel, a faragás melléktermékeként pedig egy csomó tökmaggal leszünk gazdagabbak, melyeket nem érdemes kidobni, hiszen fenséges ropogatnivalót készíthetünk belőlük.

Nagyon fontos, hogyan készíted elő a magvakat

A nyers tökmag tárolása

Nem biztos, hogy a tökfaragás után azonnal ki szeretnénk sütni a magvakat, éppen ezért fontos az, hogyan tároljuk a még nyers tökmagot.

Miután teljesen kibelezted a tököt a faragás előtt, tedd a magokat és az azokkal együtt távozó húst/pépet egy nagy tálba, azt pedig töltsd fel teljesen vízzel. Kézzel vagy villával keverd meg meg a tál tartalmát, a magok így kis idő elteltével leválnak majd a húsról, és felúsznak a víz felszínére. Ha a magok nagy része elvált a péptől, egy merőkanál vagy szűrő segítségével vedd ki a magokat a vízből.

Folyó vízzel öblítsd le a magokról a visszamaradt pépet, innentől kezdve pedig jöhet a szárítás! Terítsd ki a magokat egy rétegben egy száraz, tiszta konyharuhára vagy néhány lapnyi papírtörlőre, és tapogasd szárazra őket, hogy megszabadulj a felesleges nedvességtől.

A nyers tökmag tárolásához először is meg kell szárítanod őket a sütőben vagy egy dehidratálóban. Ehhez a megtisztított magokat tedd át egy lapos tálcára, és 120°C-on süsd egy órán át, amíg ropogósra nem sülnek. Hagyd őket teljesen kihűlni. Az alacsony hőfokkal és a viszonylag hosszabb sütési idővel nem pirítottuk, sokkal inkább kiszárítottuk a magvakat, a két eljárással ugyanis nagyon különböző ízeket lehet elérni.

Miután megsültek a tökmagok, tároljuk őket légmentesen záródó tárolóedényekben

Ne csak szárítsd, pirítsd is a tökmagot!

A tökmag pirítása kicsit más, mint a sütőben való szárítás. A tökmagok pirításához magasabb hőmérsékletre van szükség, hogy ne csak kiszáradjanak, hanem szuper ropogósak is legyenek a szemek. A sült tökmagot lehet egyszerűen sóval ízesíteni, de rengeteg más ízzel, barna cukorral, balzsamecettel, vaníliakivonattal, paprikával, fokhagymaporral vagy fekete bors és só kombinációjával is (bár természetesen nem mindegyiket együtt, az talán egy kicsit sok lenne). Miután megsültek az ízesített tökmagok, tároljuk őket a fent említett légmentesen záródó tárolóedényekben vagy lezárható zacskókban, ezeken a helyeken akár két hónapig is eláll a tökmag.

Forrásunk volt.

Ha tetszett ez a cikk, nézd meg a legújabb videóinkat is, a legfrissebb tartalmainkért pedig lájkolj minket a Facebookon, és kövess az Instagramon vagy a YouTube-on!

Szívesen főznél együtt Steiner Kristóffal, Sztarenki Dórival, Fancsikai Eszterrel vagy éppen Sass Danival? Most itt a lehetőség, a Nosalty és a Knorr közös Élményfőzésein ugyanis élőben főzhetsz együtt a sztárokkal, ráadásul még otthonról sem kell kimozdulnod, online csatlakozhatsz!

Az Élményfőzésről itt tudhatsz meg többet!


Ezek a cikkek is érdekelhetnek:

Hirdetés

Támogatott tartalom

Mirage étterem – Ahol a fővárosi minőség a vidékkel találkozik

A két éve felújításon átesett Mirage egy stílusos, mégis kellemes hangulatú étterem, a környék egyik legkiemelkedőbb vendéglátóhelye. A fürdőkomplexum vonzásában elhelyezkedő Mirage a Hotel Délibáb szálloda éttermeként nagyszabású célt tűzött ki maga elé: amellett, hogy ők a régió egyetlen széles választékú steak house-a, leendő degusztációs menüjükkel a fine dining iránt érdeklődő réteget is szeretnék magukhoz vonzani. Mint mondták, ez a 10 fogásos menü és a marhahúsuk az, ami valóban tükrözi azt a minőséget, amit ők képviselni akarnak a környéken és a hazai gasztronómiában egyaránt.

Címlapról ajánljuk

További cikkek