A Washington DC-ben megnyílt kávézót egy másik Starbucks kávézó ihlette, amit 2016-ban Kuala Lumpurban indítottak útjára. Az Egyesült Államokban a Gallaudet Egyetem közelében várják a kávéimádó siket és hallássérült vendégeket, ahol mindent a jelnyelv ihletett.
A kávé összeköt
A különleges kávézóban nemcsak a személyzet ismeri a jelbeszédet, hanem az egész enteriőrt is a hallássérültek jelbeszéde inspirálta.A hatalmas falfestményeket hallássérült emberek készítették, ezzel is tisztelegve a siket kultúra előtt.
A kávézóban hallássérült és halló baristák, felszolgálók egyaránt dolgoznak: a hallássérült személyzet köténye a standardtól eltérő árnyalatú zöld, amin hímzett jelnyelv jelöli a Starbucksot, a többiekére pedig az „I sign”, vagyis a„Jelelek”felirat került.Egy szintén siket művész, Jena Floyd tervezte a bögréket is, amelyeken két kéz látható, és jelnyelven a következőt jelenti: a kávé összeköt.
Mindenkit szívesen látnak
Bár a kávézó elsősorban hallássérültek és siketek számára jött létre, bárkit szívesen látnak, aki érdeklődik a jelnyelv iránt. Azok, akik számára a jelelés még új, notepadokat használhatnak, amíg megtanulják, miként használják a jelnyelvet.Roberta J. Cordano, a Gallaudet Egyetem igazgatója nagy örömmel vette a kávézó megnyitását:
„Azon túl, hogy egy, a siket közösség számára elérhető és komfortos környezetet hoztak létre, a kávézó munkalehetőséget és előrelépési lehetőséget ad a hallássérült embereknek is barista, majd később üzletvezető pozícióban.”
Ez is érdekelhet az ízHUSZÁR Magazinon:
Az 5 legelképesztőbb ételautomata a világ legelképesztőbb országából - Japánból
Forrás:INDEPENDENT