A legfanyarabb zöldből krémes SÓSKAVAJAT kevertünk, és tésztára raktuk

„Úristen, tényleg, a sóska igazából savanyú, nekem oviból csak az édes íz volt meg" – ez a felkiáltás hangzott el az első falat után, és megint új kedvencünk lett. Sóskavaj, te fanyar csoda!

Vélhetően 10-ből 9 embernek megáll a tudománya a menzás sóskafőzeléknél, ha erre a picit mostohagyerekként kezelt zöld levelesre gondol. Pedig higgyétek el, a sóska sokkal többet érdemel annál, mint hogy szétcukrozzuk csak azért, hogy a többség ízlésének megfelelően kellően (túl) édes legyen, elnyomva ezzel valódi fanyar ízvilágát.

A következő fogásunk friss sóskából, vajból és olasz pappardelle tésztából készült, pofon egyszerű, ráadásul újraértelmezi mindazt, amit eddig a sóska konyhai felhasználásáról gondoltál.

20 perc alatt elkészül, és ezután garantáltan imádni fogod az egyszerre krémes és savanykás sóskaízt.

A sóskavaj már önmagában is remek recept, felolvasztható halfilére, grillezett bárányra vagy csirkemellbe töltve. Ez a recept vegetáriánus, de egyébként egy maréknyi tengeri kagyló vagy garnéla is nagyon jól illik hozzá, főleg a citromos vajjal kevert sós szaftja miatt!

Hozzávalók:

70 dkg sóska (2 nagy marék friss sóska megmosva, megpucolva), 100 g vaj (lágyítva), 0.5 fél citromból nyert citromlé, 250 g tészta (pappardelle vagy fettuccine olasz tészta), 75 g fenyőmag (pirítva a tálaláshoz), 10 dkg parmezán sajt (forgácsolva a tálaláshoz), só, bors

Elkészítés:

A sóskát mosás és szárazás után durvára vágjuk, az enyhén felmelegített vajjal és a citromlével aprítógépbe öntjük, és pépesre turmixoljuk. Sóval, borssal fűszerezzük.

Ha azonnal felhasználnánk a tésztához a sóskavajat, a következő lépést hagyjuk ki.

Ha pedig sokáig felhasználható, krémes és ízes fűszervajra vágyunk, melyet bármikor előkaphatunk a mélyhűtőből, hogy köretekre, húsokra, zöldségekre kockázzuk és olvasszuk, akkor dolgozzunk picit előre:

a még pépes sóskavajat kaparjuk rá egy steril fólialapra, majd tekerjük fel (rönkbe). Hűtőbe téve egy hétig, fagyasztóban egy hónapig eláll, bármikor felhasználható.

A tésztát közben enyhén sós vízben al dentére főzzük.

Közben a sóskavajat egy nagy serpenyőbe tesszük, alacsony hőfokon melegítve felolvasztjuk, majd egy csipesszel közvetlenül a főzővízből hozzáadjuk a frissen főtt tésztát, és beleforgatjuk a sóskás vajba.

Hozzáadjuk a fenyőmag nagy részét, és alaposan összekeverjük, mielőtt a tésztát tányérokra szedve tálalnánk. Ráreszeljük a parmezánforgácsot, megszórjuk a maradék fenyőmaggal, és azonnal tálaljuk.

További ajánlatunk a zsenge zöldségekből:

A 'sóskavajas tészta fenyőmaggal' teljes receptjét itt találod, mentsd el kedvenceid közé, vagy küldd tovább valakinek, aki szerinted szívesen elkészítené!

Fotók és recept: Hering András

Ha tetszett ez a cikk, nézd meg legújabb videóinkat is, a legfrissebb tartalmainkért pedig lájkolj minket a Facebookon, és kövess az Instagramon, a Viberen, a TikTokon vagy a YouTube-on!


Még több házi finomság itt:

Címlapról ajánljuk